ARCHIV GUEST BOOK ROČNÍK 2008.

WTN JIU-JITSU ZLÍN www.jiujitsu.cz . Připravil MANDRAKE. Přejít na ročník 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.
PetrLa - 2008-12-30 19:51:06
komu to nejede tak je to http: dvě lomítka www.otokodate.com lomítko pics lomítko PF mezera 2009.pps 
Zdeněk Minařík - 2008-12-30 15:11:28
to Michael a ostatní z WTNJJ - na http:__www.otokodate.com_pics_PF_202009.pps máte ode mě PFku a přeju vám všem hodně příjemně strávených hodin na tatami i v roce 2009, štěstí, zdraví, hodně peněz a spec. Michalovi dostatek pohlavní svěžesti, etc. etc. jak se to vždycky přeje. Tak si to teda užijte.  
PetrLa - 2008-12-28 15:05:04
ahojte, našel jsem nějaká videa na netu http:__www.cfai.cz_video_video.php a zajímalo by mě jestli jiu-jitsu tyto (dle mě) elegantní prvky obsahuje a pokud ano, zda bychom si to někdy mohli zkusit? Asi to bude ale náročné na prostor, kterého v tělocvičně moc není. 
PetrLa - 2008-12-25 22:03:03
Ještě dodatek. Při tom jeho boxování mě udivilo, jak si pamatuje, kde naposledy udeřil a kde mě to bolelo. A znovu a znovu se dokázal do toho samého místa trefit...opravdu hoooodně nepříjemné. 
PetrLa - 2008-12-25 21:59:43
Jen se přidám k té vášnivé diskuzi michael vs. kamiwaza :) ale více amatérsky, protože sorry ale slavné mistry neznám a do jitsu chodím kvůli sebeobraně. Takže: můj kamarád, který je stejné váhové kategorie (100 kg a víc) je bývalý boxer a sem tam si ještě relaxačně ťukne. Dali jsme si onehdy takový menší oťukávací boj a musím uznat, že boxeři jsou pekelně rychlí a ani nevíte kdy a odkud přiletí. Nicméně po prvních chvilkách, kdy jsem to podcenil a nečekal, jsem zvolil jinou strategigi (ale s již potlučeným žebrem a ksichtem :-)). Co se týče úderů, tak jsem neměl nad ním šanci...příliš přesné a rychlé. Podařilo se mi ale párkrát něco vykrýt a kopnout ho sem tam pod koleno nebo do nohy (což on pro změnu neumí a nečeká...v boxu se boxuje nekope). Po pár trefách ho to rozhodilo a mě se podařilo jít k němu na tělo, údery už nemají takovou sílů, ale věděl, že mě trefil do žeber a tak na ně útočil dál. Nějak se mi pak podařilo chytit jeho ruku, podrazit mu nohu nebo nohy...už nevím přesně...a na zemi byl vcelku neškodný...zadařila se mi páka na zápěstí a pak odváděčka v leže. Ani nevím jak jsem ho dostal na břicho, protože když jsem mu podrazil nohy, tak padal spíš na záda a bok. Celkově si myslím, že to skončilo 1:1. Ovšem musím podotknout, že to byl _přátelák_ a ani on ani já jsme neútočili na místa, kde by to bolelo extrémně nebo kde by to bylo nebezpečné. Takže třeba kdyby mě trefil do spánků _na dvě doby_ tak by třeba vyhrál. Každopádně zajímavá zkušenost a tak zadýchaný jsem teda dlouho nebyl a asi s tím budu muset něco dělat. Jinak já zastávám názor, že lépe umět jednu věc pořádně, než každou trochu. I když zrovna já neumím pořádně nic :-)))) 
Jirka - 2008-12-24 17:19:45
kamiwaza: ty teda delas co za BS_BU? 
Jirka - 2008-12-24 00:51:02
Prave diky tomu MMA si myslim, ze je lepsi cvicit vice stylu na jednou (napr. ??? box + BJJ) nez se specializovat jen na jeden styl. Prece jenom, jsou to uz spis bojove sporty, kde neni potreba na nauceni vetsiny technik 3_4zivota, jako u bojovych umeni. 
kamiwaza - 2008-12-23 21:45:25
ALL Nemyslím, že by byla úderovka přeceňována. Právě naopak a to hlavně v posledních letech díky BJJ. Jinak docela často jsem viděl na vlastní oči (venku) 1 (2) úder(y) _ KO nebo konec boje. A UFC je v uvozovkách sport s pravidly a tudíž mají oba stejné šance, jsou tam váhové kategorie, rozhodčí, oba jsou stejně odhodlaní, nabuzení. Díky BJJ a Royce Graciemu, kterému fandím, hodně lidí dnes cvičí techniky na zemi a zapomíná, že válení není až tak praktické (2, 3 ku 1). Za další si uvědomte, že dnes se cvičí vale tudo a MMA, kdy jsou ti borci připraveni komplexně a dle mého názoru je to to nejlepší co může být pokud nepočítám-li špinavé techniky. Royce Gracie (BJJ, GJJ) prohrál s Mattem Hughesem (MMA), oba jsou špičky na zemi, ale Matt má i slušnou úderovku – idea mixed martial arts. To že hodně zápasů UFC, Pride odehrává na zemi je pravda, ale kolik jich končí pákou (škrcením) a kolik umlácením soupeře? Další věc je, že na zemi někdo submitne soupeře poté, co ho načal v postoji. A hodně dělá v těchto zápasech to co bojovníci cvičí. Když tam budou dva karatisté, tak si dovedete představit, jak se po sobě budou plazit na zemi :-) Nicméně mám pocit že UFC založil Rorior Gracie (GJJ), tak proč se neválet po zemi, obzvlášť v 90. letech, kdy to nikdo moc netrénoval. To se Royceovi vyhrávalo, že?  
kamiwaza - 2008-12-23 21:30:59
Michale: Nepřeceňoval bych Jima Wagnera, ikdyž je světovou kapacitou v problematice taktiky, strategie, metodiky ... Nicméně on sám nabádá lidi cvičit např. úderovku z (kicku, thai) boxu, zem a hody z juda,BJJ, zápasu, dále Krav-Magu, Filipíny na boj s nožem atd. Je to dokonce v jeho 10 zásadách. No a s těmi 40 bodnými ranami (slyšel jsem o tom případu a těch ran bylo snad i víc) měl někdo kliku, ale z médii vím o možná 10 případech, které skončili 1 – 2 bodnutími a konečná. Je to někdy o štěstí a další problém vidím v tom „diletanství“ – pokud víš jak a kam bodnout, že když tě někdo chytne za ruku s nožem, že si ho prostě přendáš, jednou rukou bodáš, druhou rozdáváš rány. Je spousta možností, které si uvědomuji spíše díky Kali než JJ, ale uvědomují si toto riziko lidé, kteří trénují obranu proti signalizovanému útoku kudlou, protože podle statistik je to nejběžnější útok, stejně jako podle statistik se např. 90_ (to jsem jen tak plácl) lidí nikdy neporve, tak proč cvičit?. ** Judo údery jdou mimo mě, i když na youtube je video s Kyuzo Mifunem a ukazuje tam i údery a kopy http:__www.youtube.com_watch?v_WMw_Jtn3Avc&feature_related dále páky na nohy … U nás používáme uderovku z boxu + JJ atemi, součástí máme klasický trénink na lapy a je to fajn. Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby mě to nenaučil bývalý repre trenér boxu, tak to prostě neznám, nebo to dělám na drek, protože ti kteří zde vyučují JJ dělali dříve max. judo nebo karate a na tom dále stavěli. Já říkám, že JJ má mnoho úderů nad rámec boxu, ale prostě v těch několika kombinacích jsou boxéři nepřekonatelní a chtěl bych vidět (v dobrém), jak na tebe ten borec útočil. V tom boxu je spousta klamavých pohybů, které tě rozhodí a pak tě sundá 2 údery. A navíc box je o tom trefovat mezery, né tě utlouci 20 údery. Tak to znám já. V tom jsem myslel tu propracovanost. Kombinování úderů v obrovské rychlosti a přesnosti + problém boxéra zasáhnout. To že ho sekneš malíkovou (palcouvou) hranou, umíš udírat na zemi je věc druhá, hovořící ve prospěch JJ, v tom se nepřu. Jen chci říct, že Jiu-jitsuka podud neprojde judem, boxem, bojem nožem ..., tak nebude nikdy tak dobrý jako někdo, kdo by trénoval všechno z těchto systémů. Zpět k tomu noži. Věci s nožem děláme z Kali (mnoho drilů, spousta možností útoku nožem apod.). Nechci se spoléhat na statistiky, protože v dnešní době díky americkým filmům je mezi lidmi mnohem více agresivity, útoky jsou propracovanější, útočí se v kombinacích úderů, kde kdo má leleskop, nůž. To je pokrok a ten nezastavíš :-) A na závěr k tomuto. Pokud tě budu chtít opravdu zabít nožem, tak to poznáš až ho budeš mít 40 v hýždích. To byl vtip. Prostě to že mám zbraň bude mé překvápko pod stromek :-) A už úplně na závěr. Můj známý co cvičí Kali v Pha byl na semináři dle konceptu Jima a prý se hoši nechytali s chytáním nože. Podle jeho slov (a to je člověk který kultuře nože zasvětil život) cituji:“Bylo to moc špatné a udělali by lépe, kdyby ten čas raději věnovali rodině.“  
Jirka - 2008-12-23 15:36:07
Hmm, tak vidim, ze rozvrzeni treninku mate klasicke, cili takove se kterym mam zkusenosti a prijde mi OK. A asi se po Novem roce stavim, minimalne na podivanou. Uz je to par let, co jsem nevynakladal zadnou fyzickou aktivitu, takze v pripade zajmu bych musel zacinat opravdu pozvolna :) A hlavni duvod proc neco chci opet zacit delat, je to ze mam sedave zamestnani a rad bych posilil telo a postavu a ziskal ztracenou koordinaci. A pak na druhem miste je samozrejme i ta touha nebo pud sebezachovy se ubranit ruznym opilym idividuim apod. Pri sve vysce a hmotnosti (168_65) nepocitam, ze bych saloval dvoumetrove kickboxery....  
michael - 2008-12-23 14:43:56
ALL - vzhledem k předchozím debatám - nezdá se vám, že odjakživa se obecně atemi (údery a kopy) v boji hodně přeceňují? Jako by byly všespasitelné? Jako kdyby v boji mohl vyhrát ten, kdo umí perfektně údery a kopy a nemusí tedy umět nic jiného? Mně se to zdá už moře let a už jsem to tolikrát vysvětloval, že to ani nechci počítat. Že po úderu upadl člověk při bitce na ulici do bezvědomí jsem viděl jen jednou v životě (kecám - 2x, ale z toho to byl jednou infarkt, který ten alkoholik dostal během rvačky), ale že se člověk vzdal (nebo aspoň přestal útočit) po páce nebo škrcení jsem viděl nesčetněkrát. Kdo jste se někdy prali venku natvrdo mi dáte za pravdu. Pokud se útočník netrefí náhodou do nějakého citlivého místa (spánku, brady aj.) a neuspí vás první ranou, což se většinou nestává, tak údery vás bolí až když je po boji, předtím vás jen naexkrementujou a rozběsní (což taky není dobře, že ...). To jsem zjistil (jako spoustu jiných praktických věcí ;-D) už za totáče na vojně. To byl tehdy můj první případ, který otřásl mou tehdejší vírou v údery (chodil jsem v tu dobu nadšeně i do karate). Byl jsem v kasárnách dozorčí kuchyně a vlezl nám tam nějaký mazák šikanovat mladé a nechtěl vypadnout dle mých pokynů. Dal jsem mu pár úderů do toho jeho namistrovaného xichtu (pro mnohé mazáky byla vojna jediné krátké období v jejich zbytečném životě, kdy si mysleli, že něco znamenají) a on na mně pak ještě roztrhal košili. Teprve po přiškrcení jsem ho pákou vyvlekl ven a už se tam během mých služeb neukázal. (Teď po letech bych to asi jako vystudovaný sociální pedagog řešil jinak :-). Údery jsou dobré, nutné a potřebné - bez nich se pořádné bujutsu neobejde, ale stejně v praxi nebo i v ultimátních zápasech v drtivé většině vyhrávají ti, co umí spíš ty ostatní prvky, než ti, co umí dobře údery. *** Jinak sorráč, že jsem se dnes tak rozepsal, ale řekl jsem si, že když teď nejsou ty tréninky a jsou ty svátky, ať je co číst a na co pobouřeně (či souhlasně) reagovat ..... ;-)  
michael - 2008-12-23 14:28:37
KAMIWAZO, díky za vysvětlení. Ano - o sebeobraně na zkoušky v judu všichni víme své - většinou seoi-nage či jiný běžný hod 100x jinak, a to jak proti (v drtivé většině) úchopu, tak i proti úderu, u těch nejodvážnějších i proti zbrani. Jen málokdo z nás (aspoň za mé judistické éry za totáče), předvedl v rámci sebeobrany něco nejudistického. ** No a taky jsem té fámě o atemi v judu podlehl a věřil jsem jí a šířil dále asi 30 let - až do roku 2005. Tys nebyl na Okadovi? (A kde jsme se to teda měli kdysi vidět? Já myslel, že to bylo na něm). Ptal jsem se ho na to a sdělil nám, že atemi se v judu učily pouze prostřednictvím kata. Nicméně samozřejmě máš pravdu - ta kata jsou skutečně výsledkem spolupráce juda se školami jiu-jitsu (v Tenshin-shoden-ryu skutečně atemi jsou, ale v klasickém zastoupení - neformuloval bych to tedy osobně tak, že jsou na ně vyloženě zaměřeny, neboť mají tam samozřejmě i hromadu ostatních technik). No a v současnosti už jen málokdo na světě by to mohl vědět lépe, než právě Toshikazu OKADA, který jako mladý kluk ještě pamatuje zakladatele juda Jigora Kana a je žákem jeho spolupracovníka - Tsunetane Ody. Navíc pracuje v Kodokanu - zakladatelské škole juda, kde je je i členem Doyukikai - institutu pro studium kata. *** Co se týká názoru, že judo je modifikované jiu-jitsu, tak to je jasná věc, zase mi nezbývá, než s tebou souhlasit. Kano z JJ prý údajně vypustil nebezpečné prvky, aby se dalo relativně bezpečně soutežit. Mě před pár lety dokonce napadlo, že judo není ani tak samostatné bujutsu, jako spíše jedna ze škol (směrů) jiu-jitsu, (m.j. jsem o tom párkrát mluvil i zde - např. 11.12.2007 v 16.29 h. - viz guestbook roku 2007 - doklikáš se na jeho Archiv přes Fotogalerii. Taky tam najdeš rovněž v prosinci, jak jsme tam loni touhle dobou řešili to samé - atemi v judu :-). To dokazuje např. název staré německé knihy Das Kano jiu-jitsu *** Ještě mě prosím pouč, v čem ti připadá ta úderovka v jiných stylech vychytanější, než v JJ (nechci ti oponovat, jsem jen zvědavý). Zajímalo by mě osobně třeba nějaké novátorské uplatnění atemi v boji proti přesile. Nebo jestli je to vychytanější i v boji proti jednomu třeba v kombinacích, nebo v čem vlastně. Kamarád, co chodil do boxu a kickboxu mi kdysi říkal, že mají poslední roky perfektní tréninky. Že je tam učí takové kombinace, že první úder soupeř možná vykryje, druhý a třetí vykryje již stěží a čtvrtý a pátý ho tutově dostane. Zaujalo mě to (vždycky zkoumám, jestli nám někdo nemůže být nebezpečný) a poprosil jsem jej, ať tedy na mě tak zaútočí. Použil jsem klasicky jiu-jitsu a on nemohl pořádně dokončit ani ten první úder, k ostatním neměl šanci se už dostat. Nemohl za to, neznal jiné techniky, než údery a kopy a to ho dostalo. To byl tehdy jeden z impulsů k vytvoření našeho systému vstupů (další impuls byly pak zkušenosti z mé práce, z juda a pod, ale to už jsme tady myslím omílali). Takže teď jde o to, jestli nemají ještě nějaké jiné nebezpečné triky v rukávu, ať na ně můžem případně zareagovat a nenechat se od nich případně někde potupně ztlouci ;-). Díky za info. *** P.S. Ještě malá poznámka k tomu noži (kterou ti taky nechci nijak oponovat, máš kus pravdy - nastiňuji jen i své hledisko). Taky už jsme tu o tom kdysi mluvili. Pokud tě bude chtít člověk zabít, patrně skutečně zvolí nejčastěji prachobyčejný bod po dlouhé dráze. Zejména při afektu. Pořezání (nemám na mysli samozřejmě poDřezání, kdy tě někdo s vražedným úmyslem nečekaně napadne zezadu) na končetinách, hlavě, trupu může být nepříjemné, ale často se dá přežít a v boji si ho člověk díky adrenalinu ani neuvědomí, byť má téměř uřízlých pár prstů (skutečný případ). Jim Wagner uváděl i lidi se 40 bodnořeznými ranami, co přežili útok nožem a nakonec sejmuli útočníka. Taky z práce vím (a taky jsem to sem někam psal), že v Česku nejčastěji hrozí statisticky útok nožem od vlastní manželky, pod vlivem alkoholu a ve vlastní kuchyni. Často tu míváme případy, že nůž naexkrementované manželky projde břišní (nebo hrudní) stěnou a ten člověk (co se mu říká manžel :-) to nechce ani hlásit. Když jej pak známí přemluví, ať jde na úrazovku, vyrozumí nás až doktoři. Bojovat lze tedy i pořezaný a pobodaný (samozřejmě pokud ti tepnou nevystříká většina krve během pár vteřin, což se bohužel může stát také). Na posledním případě, co jsem byl nedávno, měl chlap bodnou ránu 7 cm hlubokou, myslel, že se mu to vyléčí samo a když ho to bolestí vzbudilo po sedmi hodinách, tak si teprve zavolal sanitku (a oni nás). No, proč to vlastně tady uvádím - tohle většinou říkám lidem, co se jim nelíbí nějaká protinožovská technika a tvrdí, že by mě pěkně pořezali. Kdysi nám - tuším při příležitosti ke vzniku ABDU v roce 1991 v Pozďátkách u Dobré Vody, (kde se stala i má oblíbená příhoda s LP ;-) ostravský kung-fák Karel Doležal (kterého jinak samozřejmě pokládám za dobrého odborníka na boj) vyčítal, že chytáme ruku s nožem, že se může stát, že nás útočník při nepovedeném uchopení pořeže. On používal proti takto ozbrojenému útočníkovi sérii atemi. Ale statistiky jsou statistiky (viz zmíněný Jim Wagner) a ty nám říkají, že při opakovaném bodání má šanci na přežití jen ten, kdo tu útočící ruku chytne, nebo aspoň zablokuje, aby nemohla dále bodat - ne tedy ten, kdo používá množství atemi (a můj názor na v dnešní době přeceňovaná atemi - viz. příspěvek výše). Ale jako obyčejně se rád nechám poučit o lepších technikách - člověk se musí vzdělávat pořád :-) 
michael - 2008-12-23 14:15:10
JIRKO, no přece das ist logisch (jak by řekl jeden z našich známých z německého ATK). Znáš přísloví DEVATERO ŘEMESEL, DESÁTÁ BÍDA? To podle mě může platit i o různých směsích bujutsu. Když umíš dobře jiu-jitsu, můžeš stejné údery, kopy, páky, přehozy, škrcení a pod. využít jak při boji na vzdálenost, tak při boji zblízka a také na zemi - lhostejno zda se zbraněmi, či bez nich. Když děláš tři styly, umíš sice od každého něco, ale nic dohromady pořádně. Dokud jste se ještě nechytli, přemýšlíš např. jako kick-boxer, když se chytnete, tak se ke kickboxerskému myšlení přidá myšlení zápasníka a když spadnete na zem, tak k myšlení zápasníka i myšlení třeba judisty. Většina toho je omezeno nějakými pravidly, které můžeš mít v podvědomí a nebudeš tedy třeba v postoji počítat se škrcením a pákama, na zemi s úderama a kopama aj. Mysl bude roztříštěna a nebude jako celek postupovat k vítězství. Proto si myslím, že lepší je nějaké komplexní bujutsu (např. JJ, nebo i třeba ta Krav-maga) než směs stylů. Samozřejmě pokud to neděláš kvůli sebeobraně, ale chceš mít jen všeobecný přehled, co které bojové umění obsahuje (a máš dostatek času - tedy nechodíš do práce, či školy, nemáš ženskou a jiné koníčky), tak samozřejmě bude lepší dělat víc věcí naráz - víc se dozvíš, byť možná se ti to bude trochu plést (jako třeba když studuješ zaráz tři cizí jazyky, tak mluvíš někdy hatmatilkou, které sice rozumí částečně všichni, ale pořádně nikdo). Já vycházím z toho, že volného času je stále méně a normální člověk dnešní doby zvládne pořádně dělat jen jednu věc (netýká se ženských - ty prý umí dělat několik věcí zaráz :-). Všichni, co něco kombinují, v domnění, že vytváří nový neporazitelný styl, jen zdlouhavě a zbytečně vynalézají vynalezené. A vždy jim z toho nakonec vyjde něco jako jiu-jitsu (či jiný komplexní styl). Mám dlouholetou teorii, že např. karatisti, kteří nedělají karate jen kvůli samotnému karate a tím, co s ním souvisí, ale vyloženě kvůli sebeobraně, zjistí po čase slepou uličku a nakonec buď skončí u jiu-jitsu, nebo si k tomu karate něco přimontujou a a tedy taky skončí u jiu-jitsu - byť to nazývají jinak (- buď jako prostou směs toho a toho a toho, nebo si vymyslí nějaký příšerný anglicko-japonský název). Zatím se mi ta teorie vždy 100_ potvrdila, ať již na známých, či neznámých. A pozor - nemám nic proti karate, taky má své vysoce účinné stránky - je to jen příklad (mezi karatistama mám hromadu přátel, kteří umí a je s nima sranda). *** Jinak k tvému dotazu - u nás je taková ta klasická stavba tréninku - rozcvička 20-30 minut (občas se totiž protáhne, zejména když zkoušíme nějakou akrobacii), hlavní část prokládaná posilováním a ke konci nejmíň tři boje (délka dle času, který zbývá do konce tréninku). Dřív byly boje i po začátku tréninku (zejména handycapové - např. na začátku jeden na tobě sedí na zemi a mydlí tě a ty to musíš nějak řešit), ale nějak to v poslední době nestíháme - po novém roce na to zas najedeme. Občas (ale ne příliš často) nám rupne v bedně a perem se po rozcvičce celý zbytek tréninku, dokud nebyl každý s každým. Ale jákesi miniboje jsou i v průběhu tréninku, protože u pokročilejších už neříkáme: on udělá to a ty to, ale nařídíme útočníkovi, ať zaútočí libovolnou směsí atemi (tedy směsí úderů a kopů, o nichž netušíme, kterými nás počastuje nejdříve) a teprve po zpracování jeho útoku pokračujeme technikou, kterou zrovna probíráme. (Pokud bys chtěl bojovat celý trénink, přijď zkusit třeba i chanbaru - tam se řežem od začátku do konce, kimono je pak mokré jako hadr na zem a když se pak musíš odplazit z tatami, zůstává za tebou mokrá stopa jako za slimákem :-D). * K tomu posilování - pokud jej někdy nestihnem, tak to je mnohdy obsaženo v samotném cvičení - kulturista má výhodu, že se snaží zvednout 100 kg těžkou činku, která s ním nebojuje, u nás je tomu naopak. V roce 1987 jsem (tehdy jako štíhlý vlasatý jinoch :-() na vojně vyhrál soutěž zvanou Silák útvaru společně s jedním zápasníkem. Teprve až za námi se umístili takzvaní bobuláči, co jejich druhým domovem byla posilovna. Už tehdy jsem zjistil, že síla se v úpolových sportech hodně rozvíjí, aniž by se člověk o to nějak zvlášť snažil. Jedná se samozřejmě o zápasové a komplexní styly, ne o styly, kde jsou jen údery a kopy - tam se síla rozvíjí mnohem míň než u bojovníků tzv. tělo na tělo. *** No a ten Kamiwaza má pravdu. Vyzkoušej si víc stylů (vyzkoušení bývá ve většině klubů zdarma) a dělej, co ti sedne - ať se nestaneš dalším průkopníkem slepých uliček. Měli jsme v oddíle Roka - jednoho dobrodruha (co kdysi dokonce seděl i v thajském vězení :-) - a on šel na to dle Kamiwazova návodu. Přišel k nám, pak chodil s batůžkem dva týdny po Zlíně od čerta k ďáblu, prošel všechny oddíly a nakonec stejně zakotvil u nás. Líbilo se mi pak po letech, jak vykládal o USA a Mexiku. V USA šel na nějaké jutsu (blíže to nespecifikoval) a tam prý za 30 USD byl hodinový trénink, v jehož většině času si vykládali o starých mistrech, ukazovali jejich fotky a v půlce byla desetiminutová přestávka :-D. Ptal se, jestli to byla náhoda a oni mu řekli, že tak u nich trénink probíhá pořád. V Mexiku mu prý řekli, že jiu-jitsu neznají, ale mají nejlepší bojové umění na světě, což je karate. Tam prý vydržel jen půlku tréninku, a oželel poplatek, protože ho to tam prý příšerně nudilo (kdo si zvykne cvičit ve dvojici, toho individuální kihon až tak nebaví). Končil tehdy své vyprávění větou, že jediný oddíl, kde se něco děje, je ten náš :-D. Samozřejmě trochu přeháněl, ale mě to tehdy potešilo a pěkně si šplhl :-). 
kamiwaza - 2008-12-19 17:01:45
Jirka: nejsem z Gottwaldova :-) takže ti (ne)poradím. Záleží na tobě, co se ti líbí, na tvém somatotypu, proč se chceš BU_BS věnovat - tvé motivaci atd. Pokud se rád porveš, tak určitě je (thai, kick) box OK. Pokud nejsi rváč a chceš se spíše bránit, tak si zvol nějaký druh sebeobrany Jestli se cvičí JJ ve Zlíně, tak jak tady píše Michal, tak klidně zajdi k němu. Pokud máš hodně chuti a hodně času, tak se věnuj všemu a co ti bude pasovat, tak pak dělej na full. Pokud to shrnu, tak si zajdi ve Zlíně všude tam, kde tě to trochu oslovilo, a alespoň si to omrkni, ať víš do čeho jdeš. Co vím tak tam máte i taekwondo, djusu kungfu ...  
Jirka - 2008-12-19 10:17:10
Kamiwaza: ty delas nejaky BS nebo BU ve Zline? Zajimalo by me co, mam v planu zacit nekam chodit a porad nejsem rozhodnuty. thx 
kamiwaza - 2008-12-18 21:38:21
2 King :-)Součástí Zk. řádu v judu je od 2. nebo 1. kyu i sebeobrana. Judo vzniklo ze tří škol JJ. Tenšin škoden ryu bylo zaměřeno na atemi, takže úderovka součástí juda byla. To že se judo v 99_ zvrhlo ryze v olympijský sport je věc druhá. Judo můžeš chápat jako modifikované JJ, ačkoliv dnes už je to spíš ten sport. Co se týče BJJ, tak mám někde doma výukovku s Roycem Graciem, kde dělají s bráchou (né mým :-)) sebeobranu. Hodně to připomíná judo (porazy, pohyb), ale jsou tam mimo jiné údery koleny, loktem ... Tím ovšem netvrdím, že není BJJ zaměřeno primárně na sport, tak jako judo. * K těm knihám jen tolik. Tou nej knihou jsem myslel Matrase, i když jsou solidní i ty od Lebedy, jednoho z nejlepších judoků své doby :-) Kniha KM mi hodně připomínala to, co jsem viděl před mnoha lety v Matrasovi, nic víc v tom nebylo. ** Podle mého názoru je lepší si k JJ přidat alespoň na určitou dobu další úpoly - např. strikové BS (kick)box ...,tu úderovku mají prostě líp vychytanou, stejně jako judisté nage wazu (nebudeme o tom polemizovat, že ne :-)). To ovšem nemění nic na tom, že JJ je velmi efektivní systém obsahující atemi nad rámec thai boxu apod.. *** Závěrem k _diletanství_ KM a FBU. KM ráda přebírá věci z jiných BU, někdy dobře, neni měně dobře. Mám pouze výhrady k útoku nožem s kilometrovým nápřahem, nebo bloku, kterým bys v žádném případě nevyřešil útok nožem, pokud by byl myšlen vážně. Netvrdím však, že tam nejsou i dobré věci. Rozdí mezi KM a Filipínami je v tom, že na Filipínách se už s nožem děti rodí, mají to v sobě a přistupují k tomu smrtelně vážně. Další věc je, že místo tvrdého bloku se snaží nůž vychýlit, změnit směr a dál s tím pracovat. Co se stane, když budeš útočit nože a zastavíš se o blok (Odpověď nechám na vás, je to rébus). Mimoto se snaží filipínci v případě napadení nožem svůj handicap dorovnat, nebo použít i jinou efektivnější zbraň. A ta nejdůležitější věc. Pokud neznáš možnosti použití nože (pokud se teď bavíme o noži, co s ním lze dělat za triky apod.), tak žiješ v iluzi, útok nebude úplně reálný v tom smyslu, že si vystačíš s obranou proti dvěma bodnutím a hotovo. A pak si na tičko napíšem - trénujeme efektivní obranu proti noži :-) A s tím otcem Imiho si to raději ještě někde ověř, i když jsem to někde na netu četl.  
Jirka - 2008-12-17 18:14:47
michael: proc si myslis, ze je lepsi cvicit JJ, nez napr. kombineci (thai+krav maga+neco na zemi)popsanou nize? Ja bych rekl, ze lepsi bude ta kombinace. Jeste bych mel dotaz, jakym zpusobem u vas probuhaji treninky? Kdyz vemu v potaz, ze trenink trva 1,5 hodiny, tak by me zajimalo, kolik casu je rozcvicovani, posilovani, cvicebni technik a treba sparing?  
michael - 2008-12-17 17:24:30
4 ALL - TRÉNINKY O SVÁTCÍCH: Tento týden jsou asi poslední tréninky tohoto roku (byť našli se tací, co navrhli, že než jít 24.12.2008 po štědré večeři na Půlnoční, do Čajovny nebo na náměstí Míru, tak je lepší zajít do dojo :-D. No - nebráním se tomu, bylo-li by nás víc - stejně budu muset venčit Homera). První trénink v roce dvapapouchydevět by tedy byl asi V.I. Lenin řekl: :-D (tedy pokud nějaká početnější lobby neprosadí trénink i mezi Vánocemi a Silvestrem). ** Pokud by někdo zpodpovědný a dospělý chtěl trénovat i mezi svátky, klíč není problém, zavolejte mi. Nicméně po předběžném úterním dotazu se hlásil jen jeden člověk. A výsledek, tedy sumu odpovědí na dotaz: Kdo určitě přijde cvičit mezi svátky? je nutno dle dlouholetých trenérských zkušeností dělit čtyřmi. Tedy skutečný počet cvičících členů příští týden by byl 0,25 člověka. Což se mi nezdá rozumné, neboť je-li člověk rozčtvrcen, obvykle vykrvácí ... ;-D). ********************************* Jinak soustředění bylo celkem povedené, vydrželi jsme dýl, než loni, tak snad zas nějaké uděláme dřív, než za rok. 
michael - 2008-12-17 17:06:49
4 Kamiwaza: No v judu byla a jsou podle Okady zbraně (stejně jako atemi) pouze v katách a nikde jinde. V BJJ je to nějak podobně? Potěšils mě s info, že otec Imi Sde Ora se věnoval JJ, už se těším, jak to nadnesu dále takovým těm amatérům (obvykle bývalým karatistům), co stále tvrdošíjně prohlašují, že než cvičit jiu-jitsu, tak je lepší dělat několik věcí dohromady (např. thai-box+krav-magu+něco na zemi :-D). *** No a která je z těch knih nej v ČR - Matras, nebo Krav Maga od Yanilova? Sorráč, nepochopil jsem přesně. Ale Matrase mám rád - jeho kniha mi pomohla v ČSLA objevit most mezi českým prvolepublikovým (potažmo válečným) jiu-jitsu a tím nynějším (před a popřevratovým). *** Jo a upřesni prosím jaks to myslel s tím, že si krav-magácké diletantské útoky nožem s filipínskými BU rozhodně nezadají (Filipíny jsem nestudoval, moc jim nerozumím, rád se nechám poučit. Díky za info). 
kamiwaza - 2008-12-14 20:38:17
4 Majkl King :-) I BJJ obsahuje obranu proti zbraním stejně jako judo(mám nějaké video od Gracieů). Ovšem pokud se soustředíš pouze na soutěžní formu, tak jedeš podle určitých pravidel a ochuzuješ se o další věci. Ovšem nemám nic proti závodění, právě naopak. Co se týče Krav Magy, tak jsem absolvoval asi 3 semináře (i s Yanilovem), něco mají dobré (obrana proti noži a pistoli, pokud jí máš před nosem, v zátylku, na lopatkách), jinak řeší obranu proti hodně diletantským útokům nožem a s filipínskými BU si rozhodně nezadají. Jinak bych řekl, že KM je kompilát všeho možného. A na závěr bych si dovolil podotknout, že otec Imiho Lichtenfelda (zakladatele KM) se věnoval JJ. A kniha KM mi připadala hodně podobná knize od Matrase - podle mě jedna z nej knih v ČR.  
michael - 2008-12-13 14:55:32
Chlapi, dva nám tady na Sirakově chybíte - kde jste? 
michael - 2008-12-13 11:22:37
Hola, ještě mám dvě místa v autě a pojedu kolem půl jedné, pokud někdo chcete jet a nevadí vám pes na klíně. :-) 
michael - 2008-12-12 20:12:36
ALL (včetně Lenky) - CO SE TÝKÁ SOUSTŘEDĚNÍ NA SIRÁKOVĚ : Zatím se všichni vyjádřili, že příjezd na místo v devět hodin je moc brzo (páteční pracovní večírky, škola, nechuť k rannímu vstávání aj.), tedy jsme sraz posunuli zítra na 11.30 hodin (plus mínus Antabus :-). Pokud někdo jede busem, tak odjezd (s příjezdem na Sirákov kolem 11.30 hodin), je tuším kolem 10.50 hodin ze zlínského ÚANu. Kdo tam chce jet dřív, tak motorest by měl být otevřen. A nezapomeňte - jídlo sebou, nebo stravování v témže podniku. Kimona a spacáky nebrat. 
michael - 2008-12-12 20:04:21
Jirko, neříkáme nic, ale na naše slova dojde :-). No, Krav maga je komplexní styl a komplexní styly jsou dobré. Překvapilo mě, že ač to vymyslel Maďar z Bratislavy, který dělal zápas, box a vzpírání - tedy nic japonského - že je to tak podobné jiu-jitsu. Ale anatomie je jen jedna, že ... Dřív jsem jim trochu záviděl, že oproti jiu-jitsu mají i sebeobranu proti granátu, ale pak jsem zjistil, že jeden z nejznámějších českých jiu-jitsáků - Antonín Matras, ve své knize Sebeobrana (kde v úvodu přiznává, že se jedná o techniky jiu-jitsu) popisuje rovněž techniku obrany proti útočníku chtějícímu hodit granát. Takže zůstanu jiu-jitsu, neboť je dokonalé :-D. No ale sem-tam nějaké krav-magácké techniky se mi nezdají. (Ale abych byl objektivní, tak ani některé jiu-jitsácké techniky se nehodí pro nic jiného než pro ukázky). Třeba se mi v té Krav-maze zdá divný kop proti noži do podpažní jamky, nebo obrana proti pistoli úchopem za závěr, který běhá při výstřelu tam a zpět a může zranit, navíc žhavé plyny vycházející okénkem vyhazovače nábojnic popálí ruku a způsobí známý instinkt ucuknutí (viz dítě a rozpálená plotna) a tedy ne stoprocentní funkčnost techniky. No ale zase asi ten závěr díky zbrždění, které mu způsobí obráncova popálená ruka, nepodá náboj a útočník bude muset před dalším výstřelem natáhnout, což zkušený bojovník stíhne využít. Jo a ještě jsem viděl nějaký film o Krav maze na Discovery a bylo vidět, že blbnou stejně jako my všichni, když jsou kolem diváci, nebo dokonce kamera. Pěkně se vyřádili. Trochu tam bylo (jak u všech mladých) patrné přeceňování úderů a jejich neefektivní využití (zbytečné atemi do krytu, kdy se vysiluju, ale nemám šanci mu přes kryt ublížit). Ale většina věcí se mi líbila a klidně bych s nimi zacvičil - určitě by to bylo poučné. 
michael - 2008-12-12 20:03:09
Kamiwazo, jo, našel jsem to, ale i tak mě to trochu překvapilo. BJJ může být skvělé třeba potřebuji-li zajmout jazyka, popř. při léčce, ale zas neobsahuje na rozdíl od klasického JJ boj proti přesile a boj proti zbraním, což pokládám pro vojáky taky za důležité. Ledaže by předpokládali, že budou v přesile a lépe ozbrojeni vždycky oni :-). Tak jsou to Amíci, tak je to pravděpodobné :-D. Ale je dobré, že něco takového cvičí - členové speciálních jednotek obvykle bojová umění umí o něco hůř než nadšenci-civilisti a spoléhají se hlavně na střelbu.  
Lenka - 2008-12-07 17:45:11
Čau Michale a všichni z oddílu.Jsem ráda,že se ti palcový kloub lepší. A taky díky za podporu a přání brzkého udravení, moc mi cvičení chybí,koleno furt opuchá,ve středu jdu na injekci přímo do kolene na ortopedii a další rady :).Je to asi na delší dobu.Snad se brzo dočkám a budu moct jít na trénink. Každopádně na Sirákov pojedu.Je sraz v 9 h u té hlavní policejní chaty,že?Pokecáme tam.Tak ahojte 
Jirka - 2008-12-03 22:45:44
A co rikate na Krav Maga? 
kamiwaza - 2008-12-03 21:35:58
http:__www.youtube.com_watch?v_WhTo7xErnnw Odkaz na trenink BJJ v Rangers. O tréninku BJJ u Rangers jsem slyšel dávno. Zde je video. 
michael - 2008-12-03 16:37:28
All: - palcový kloub se mi už lepší, ale dnes ještě pro jistotu bude asi opět boj jednoruč (pokud si někdo z danáčů iniciativně nevezme trénink … ). *** Co se týká čtvrtečních tréninků, Dave byl do konce roku převelen do Brna, tak na třech tréninkách nebude, ale zástup bude samozřejmě zajištěn. *** Omlouval se mi jeden z Tomášů, že nebude 14 dní cvičit - hrál fotbal a zrušili mu tak kopem zápěstí, které má nyní v dlaze (- to byl teda asi americký fotbal - přejem brzké uzdravení, stejně jako Lence, která pořád marodí se zrušeným kolenem z tréninku). Dejte tedy bacha na nebezpečné sporty jako je výše zmíněný a věnujte se raději našemu jemnému umění … :-D. 
michael - 2008-12-03 16:35:33
Shorty, kurdek, začíná to být nějak moc složité … ;-(. Jinak na ty nové stopky jsem zvědavý. Teď už by teda tříminutový boj mohl být fakt jen tříminutový, že … ? :-D  
michael - 2008-12-03 16:35:07
Pepo, super, jsi šikovný jak na cvičení, tak na práci s PC ;-). Stydím se, že jsem ty fotky ještě zatím nedal na naše stránky, ale jednou si ten čas na celkovou aktualizaci webu snad udělám … Jinak znaménka z bezpečnostních důvodů bohužel náš guestbook už od jisté doby fakt neumí, jak jsem uvedl níže … 
michael - 2008-12-03 16:34:41
4 kamiwaza, těmihle informacemi nedisponuju, ale nemám důvod ti nevěřit :-). Trochu mě ale zaráží u rangerů to BJJ, čekal bych, že potřebujou postoj i zem ve vyváženém poměru …  
Shorty alias Honza - 2008-12-02 18:23:00
No a jeste poslední spam.. na www.facebook.com_pages_Chanbara-CZSK_28963666639 (za podtrzitka dosadte lomitko) dam co nejdriv _podstranku_ s prehledem co kde a jak. Uvital bych, kdyby se tam lidi, co maji na facebooku ucet a chteji na chanbaru chodit, prihlasili, bo je pak snazsi je obeslat ;) 
Shorty alias Honza - 2008-12-02 18:14:37
Tak vzhledem k tomu, že jsme to nakonec všechno obeslali sms_obvolali a nikdo by nakonec nešel (až na jednoho, či dva), tedy bych tam jel celkem zbytečně, omlouvám se, ale nakonec tedy dnes nic nebude (předchozí post jsem ještě myslel, že se nás tam sejde trochu víc). Tedy ve ČT to tento týden také nebude, tímpádem doufám v hojnou účast příští týden, kdy by už opět mohl cvičit Michal i s Tomášem, Oldou, mou maličkostí... 
Shorty alias Honza - 2008-12-02 14:39:02
Prosim kazdeho, kdo pujde vecer na chanbaru a muze vyzvednout veci (ma auto), aby mi napsal_zavolal na muj mobil 777 660 811, bo Olda jeste neni v poradku a ja jsem to od nej asi chytil (chrble na me kazdy den v praci...), tedy vecer ani jeden z nas bohuzel cvicit nebude. V kazdem pripade samozrejme Chanbara bude. Pokud se mi nikdo neozve, dovezu tam veci sam a nez skoncite tak tam pockam. Byl bych samozrejme radeji, kdyby se mi nekdo ozval O:) 
Shorty alias Honza - 2008-11-26 10:46:10
jasně.. a za podtržítkem (_) si představte procento, jakože O_o :)) 
Shorty alias Honza - 2008-11-26 10:45:02
Ahojte všichni. Včera chanbara proběhla v relativně malém počtu (4 kousky), zato jsme se spolu prostřídali několikrát, takže pohoda :) Máme taky nové stopky na určení 3 minut :) Jinak důležité sdělení - ve čtvrtek proběhne chanbara tak na 50_, bo Olda je nějaký nachcípaný a já ve ČT nedorazím.. Příští týden v út je samozřejmě chanbara 100_ a já doufám, že se nás sejde víc :)  
Pepa - 2008-11-16 13:32:21
jak vidim tak nektery znaminka to neumi za com ma byt lomeno a za _v_ma byt rovnase ale uplne staci kdyz na youtube.com zadate vyhledavat Watashi Tachi No Jiu Jitsu Zlin a ono vam to uz najde 
Pepa - 2008-11-16 13:24:16
Ahoj lidi, trochu jsem se nudil tak jsem poskladal neco s fotek s te predvadecky na ktere jsme byly 14.6.08 pokud se chcete kouknout tak tady je odkaz http:__www.youtube.com_watch?v_7TZtwQqYcfQ  
kamiwaza - 2008-11-14 21:23:04
Co mám já informace, tak jednotky Rangers trénují BJJ, FBI a DEA trénuje Small Circle Jujitsu pod vedením Eda Melaugha. Otázkou ovšem je, zda např. celá FBI trénuje daný systém, nebo je to jen záležitost každé pobočky či oblasti, koho resp. jaký systém si zvolí ... tam SCJJ, tady Hakko ryu, tamti karate ... Zkrátka jak u nás. Jinak naprostý souhlas s těmi novináři a médii obecně. 
michael - 2008-11-13 17:57:14
Chanbara dnes není. Právě mi přišla od Oldy zpráva, že se i s Honzou morově zdrželi na Slovensku a nestihnou to. 
michael - 2008-11-13 17:45:23
Tak to jsem rád Lenko, že to není vážné - neradi bychom tě delší dobu neviděli. Tak se hlavně dokonale uzdrav. I já kvituji, že tě tehdy Bob na tu úrazovku odvezl. Jen škoda, že jsem se to dozvěděl opožděně až v hospodě. 
Lenka - 2008-11-13 15:35:35
Michale, koleno se už lepší, ale mám mít 14 dní klid. Na to jak _úraz_ vypadal to dopadlo dobře, RTG byl ok. Takže leduji a mažu :)Jak to bude ok, ukážu se. Děkuji Bobovi, že mě na tu urazovku vzal, byl to sichr.Tak ahoj 
michael - 2008-11-12 18:36:47
ALL: Dojo na dnešní trénink odemkne Tomáš M. (jak jsem již nastínil, já musím přes noc do pr.). Jelikož nevím, kdo všechno dnes na trénink dorazí a jelikož se jedná o trénink převážně zkušených a pokročilých, není nutno určovat šéfa a dnešní trénink vezme nejvyšší přítomný pásek. Hlavně mi pak prosím zavolejte, kdo má klíč a kde si ho můžu já, nebo David na zítřejší trénink převzít. Tak ať se dílo podaří a hlavně opatrně - nepouštějte se do žádných větších akcí :-). 
michael - 2008-11-12 18:26:30
4 Zdeněk: Týýýjo, ty ho dokonce znáš? Ta Zeměkoule je malá jaxwiňa. Tak teda díky za upřesnění. No a že dělal spíš grappling já jako policajt chápu - ten tolik neublíží tomu druhému. V dnešní době, kdy je 90 procent novinářů hloupých, tendenčních a nedouků (snaží se psát o problémech, o kterých si před tím nezjistili ani základní informace, nebo mají modrou knížku a píšou o ozbrojených sborech atd.), si už policajt nemůže ani dovolit vykopnout ležícímu, avšak stále útočícímu drbanovi zbraň z ruky, aniž by média nenapsala, že byl mírumilovný drban surově skopán agresivním policistou (dle mého názoru jsou nopvináři největší škůdci této země, jen doufám, že časem trochu zkulturní aspoń tak, jak je to v některých jiných státech). Policajt už si teda dnes moc nemůže dovolovat navolňovací ani jiné atemi a pak přichází ke slovu ten grappling. Anebo je taky možné, že jak člověk stárne, tak je obvykle míň a míň agresivní a není vyloučeno, že atemi přestává používat. Taky se možná domníval, že atemi umí všichni (údery a kopy jsou lehčí než páky a hody) a proto učil to, co učil. Ale to je jen můj názor, tys tam byl, tak to možná vidíš jinak a já možná hovořím lehce z cesty ... ;-)  
Zdeněk Minařík - 2008-11-12 11:26:38
Jen pro upřesnění, Michael J. LaMonica opravdu trénuje jujutsu FBI v Ohio (U.S.A.), měl jsem s ním už možnost trénovat, protože je (jak jinak) shihanem Hakkoryu jujutsu (potažmo Hakkodenshinryu jujutsu). Je to už pán po šedesátce, má asi 190 cm a 120 kg a když se nám snažil předvádět výcvik FBI, tak to byl obyčejný grappling a obyčejný moderní jujutsu. M.J.LaMonica shihan je (byl) přímým žákem zakladatele Hakkoryu jujutsu Okuyama Ryuho shodaisoke a v současné době působí jako ředitel školy Hakkodenshinryu pro Ameriku. 
michael - 2008-11-11 16:06:19
4 All: Včera jsme měli trénink inspirovaný níže zmíněnýma Shaolinama :-D a přes dvacet procent lidí se zranilo (byť v novinách o Shaolinech psal jejich český doprovod, že i u nich viděl mockrát, jak se během vystoupení zranili, ale po jednoduchém ošetření pokračovali ve cvičení). Takže vás vyzývám - dávejte pozor - a to zejména při boji, ať nás pak v oddíle není jenom pár :-). **************************** Jinak ve středu mám výjezd (nejsou lidi), tak musím přes noc do práce, ale trénink bude - musíme se dnes domluvit, kdo odemkne, případně kdo vezme trénink (v nouzi jak v Japonsku nejvyšší přítomný pásek). Ještě jednou - cvičte opatrně, nebo buďte aspoň dobře pojištění :-D. 
michael - 2008-11-11 16:03:18
4 kamiwaza - jasně, jen jsem předpokládal, že je to všeobecně známo, nebo že je to na netu dostupné. Nejznámějším ozbrojeným sborem, dělající jiu-jitsu, je přece FBI. Nějaký jejich výcvikář Michael J. LaMonica psal kdysi v Budojournalu (Budo Journal, roč. III., č. 9, Bratislava 1995), že FBI nejdřív cvičilo jiu-jitsu, pak hledali několik let něco dokonalejšího a pak se vrátili opět k JJ, neboť nic dokonalejšího nenašli ;-). *** V roce 1996 nebo 1997 Vladimír Hotovec pozval pro účely PČR nějaké Japonce (5. a 7. dan), kteří nás učili taiho-jutsu. Byla tam i nějaká beseda, ptal jsem se jich, jak je to u jejich policie s jiu-jitsu a oni řekli, že techniky jiu-jitsu se promítají v taiho-jutsu, že je to taková zjednodušená verze JJ. Což mohu potvrdit - to co jsme cvičili, bylo jiu-jitsu. No a ty tréninky byly jednoduché, ale sqělé. A třeba v minulém režimu cvičili jiu-jitsu průzkumáci ČSLA. Tenkrát se tomu sice říkalo sebeobrana a boj zblízka, ale pak jsem zjistil, že se u naší elitní jednotky cvičily přesně ty cviky, které publikuje Antonín Matras ve své knize Sebeobrana (Naše vojsko, 1959). No a Matras hned v úvodu své knihy uvádí, že se jedná o jiu-jitsu s bojovou (válečnou) zkušeností. Ještě dále v historii cvičily jiu-jitsu hitlerovské jednotky. Hitler prý sám v Main Kampfu napsal, že jsou mu víc milejší muži vzdělaní v jiu-jitsu, než ti co mají střelecký výcvik. Z něho si ale příklad brát nebudem :-D. A určitě by se našlo ještě něco ;-). Jiu-jitsu tuším cvičí i GSG9 ***** Co se týká těch ultimátů, já beru jiu-jitsu jako jiu-jitsu (i když vím, že to nebude jako v karate, kde Funakoši řekl: Karate je jenom jedno. V JJ to bude spíš podobné jak u aikiďáků, kteří říkají: 100 učitelů _ 100 aikido :-D). Jelikož BJJ má rovněž japonský základ a jsou tam stejné techniky, jako v klasickém jiu-jitsu (byť v brazislkém JJ je oproti klasice nadstandartně preferována zem), měl jsem na mysli právě tohle. *** Jinak musím přiznat, že s tvým chápáním jiu-jitsu souhlasím. 
michael - 2008-11-11 15:51:50
4 Agent. Nojo, já vím, že jsem prohloupil, Johny je skvělý učitel, ale co nadělám - už nejsem nejmladší a ty doby, kdy jsem jel sám na seminář někam přes půl republiky jsou pryč. Na výšce jsem se dozvěděl, že člověk je tvor společenský, tak už se mi samotnému nechtělo :-(. To víš - my venkovani potřebujeme, aby nám v Brně někdo pomáhal vyhlížet šaliny (neplést se šaolinama), které si myslí, že mají oproti nám přednost, neboť my na ně nejsme zvyklí. **************************** Co se týká těch Shaolinů, tak se nám to celkem líbilo. Přiznejme si - o cosi jsou lepší než my :-D, byť vodorovnou hvězdici bez rukou, zvanou sunji, už umíme skoro stejně jako oni (tu tam dělali nejčastěji) - za chvíli je třeba doženem :-D. Drobné podfuky tam byly, ale aspoň jsme se poučili, jak to můžem použít při nějakých budoucích ukázkách. Ale zas máme poznatek, že ani oni neumí všechno - měli na každý extrém nějakého specialistu. Není tedy asi ani v lidských silách, aby všichni umět všechno stejně dobře, tedy nemusíme být smutní, když nám půjde slušně boj, ale nebudem umět přerážet ytongy (nebo obráceně). 
Kamiwaza - 2008-11-09 21:04:45
4 Michael: Mohl bys mi prosím napsat, které ozbrojené sbory cvičí jiu-jitsu? Tedy pokud se nebudeme bavit o tom, že do oddílu JJ docházejí 3 lidé z PČR, 1 z VS ČR ... A co se týče těch UFC zápasníků, tak spíš bych to viděl na cvičení BJJ (Judo, zápasu) + BU zaměřeného na úderovku. JJ chápu spíš jako velice efektivní sebeobranu bez jakéhokoliv omezení a pravidel (pokud tedy dojde na lámáni chleba). Kéž by to tak všichni chápali _img src__http:__www.jiujitsu.cz_obr_smajlici_frajer.gif_ alt__frajer__ Každopádně díky za odpověď. 
Zdeněk Minařík - 2008-11-09 12:47:28
4 michael - zduř, udělals velkou chybu, žes nebyl včera v Brně. Stálo to za to. Mimochodem, jací byli kolotočáři z pseudoShaolinu? Zítra jsou v Brně a určitě se na ně nechystám, dám raději přednost vlastnímu tréninku. 
michael - 2008-11-05 18:21:34
Jasně Jirko, přijď, třeba rozšíříš naše řady. No a my nejsme ani čistě sebeobrana, ani streetfight - my jsme tzv. komplexní bojové umění, byť už druhé století je slovo jiu-jitsu synonymem pro sebeobranu. Dalo by se říct, že sebeobrana jsou u nás první dva pásky. Pak už to pořád omílat by byla nuda, tak rozvíjíme bojové umění, což je vyšší stupeň (sebeobrana je podmnožinou bojového umění, funguje víceméně jen na lidi, kteří sebeobranu či bojové umění necvičí, byť mohou být přirozenými rváči. Bojové umění by mělo fungovat na každého ;-)) No a streetfight nejsme ani náhodou, to je v podstatě pro začátečníky, co vynalézají vynalezené, což jim ale nelze zazlívat - takových lidí ještě bude .... V jiu-jitsu je skoro všechno, není potřeba kombinovat více bojových umění dohromady. Taky jsem tak ještě za totáče blbnul, tehdy se anglické názvy nepoužívali (jen ruské :-), tak jsme říkal, že děláme tzv. pouliční sebeobranu, ale v podsatě jsem tím tehdy jen maskoval, že umím pouze kopy kolenem, údery loktem, pár základních hodů a pák. To abych udělal dojem na ty, co toho uměli víc než já. Až po pár letech jsem zjistil, že vynalézám vynalezené, že v jiu-jitsu je všechno. A přišli na to i jiní, zřejmě proto jiu-jitsu cvičí jak ozbrojené sbory, tak i ultimátní zápasníci :-). P.S.: A proti streetfighterům samozřejmě nic nemám - nějak se začít musí, nějaké grify tam získají a taky je to lepší, než se chodit třeba opíjet :-D. 
tvé jméno - 2008-11-05 15:52:48
OK, diky. Nekdy se prijdu podivat na trenink. Jinak toto je ciste sebeobrana nebo spis streefighting kde jsou prvky i z jinych boj. umeni? Neco podobneho jsem delal pred lety a telo rika, ze je potreba zase neco zavit delat :) Ale asi nejspis to prijdu omrknout osobne. 
michael - 2008-11-05 15:30:10
Jirko, věkový průměr jsem nepočítal, ale oddíl je určen primárně dospělým, i když asi tři děti kolem 12 let tam chodí také. Jinak většina členů jsou středoškoláci, vysokoškoláci a pracující. Nejstarší člen má kolem 51 let, ale vídáme ho obvykle jen párkrát ročně :-). Studenti naopak mají času nejvíc, tak bývají na tréninku zastoupeni nejpočetněji.  
Jirka - 2008-11-04 20:20:46
Rad bych se zeptal, jaky je vekovy prumer lidi navstevujicich sebeobranu? RAd bych zacal chodit a nevim, jestli by bylo idealni abych tam chodil s 12 a 15 letyma detima. Diky 
michael - 2008-11-04 10:41:01
Tak ta chata na minisoustředění 13.-14. prasince 2008 je přiklepnutá (podrobnosti na nástěnce elektronické i oddílové), tedy pokud možno brzy hlašte počty lidí, ať vím, jestli mám předběžně nahlášený snížit, či zvýšit. Ahoj večer na tréninku. 
Zdeněk Minařík - 2008-10-30 12:20:06
Díkec šéfe. 
michael - 2008-10-29 18:25:48
Zdeňku, to už bude listopad? A sakra! Tímhle tempem budeme za chvíli v důchodu :-(. Díky za připomenutí, co se týká oběda a nahlášení počtů, tak zkusím to ještě dnes ověřit a dám obratem vědět ... Na stejný termín jsou tři akce, ale já bych dal přednost té vaší, neboť Johny je klasik a vy Brňáci taky nejste k zahození :). 
michael - 2008-10-29 18:22:26
4 Shorty a Aurelius - chacha, pobavili jste mě, ale: Publikum? Zranění? Člověk vás na chvílí spustí z ok ... Doufám, že to zranění bude taky rychle OK. Počet lidí jsem čekal, hlásilo se sice 3x víc zájemců, ale o prázdninách a jiných volnech to tak chodí, proto to většinou rušíme. Aspoň víme, že příště počet těch, co se přihlásí na trénink i ve svátek musíme vydělit třemi :-). A já rovněž děkuji Davidovi B., že se toho ujal - musíte mi pak poreferovat, jak to šlo. Dle ohlasů soudím, že dobře. Věřím, že malý počet lidí byl ideální, ale tělocvična se sama nezaplatí, tak zaplať pán Bůh za to, že je nás víc. A protože jsem se kdysi pral na Šialenom východě v přeplněném kupé, tak apeluji: neučte se bojovat jen na volném prostoru - malý přeplněný prostor ukáže, zda dokážete jiu-jitsu rozvinout i v něm ;-). 
Zdeněk Minařík - 2008-10-29 14:55:09
to michael, to kerai - čau dojedete toho 8.11. na seminář s Johnym Lenskensem do Brna? Jestli jo, napište, jestli chcete oběd. 
shorty - 2008-10-29 00:46:51
Ukopnutý malíček neberu jako zranění :)) krev netekla, odešel jsi po svých... 
Aurelius - 2008-10-28 22:24:38
Joo, tak nikdo nebyl zraněn ??? To vysvětli mojí noze. Ale ja to nejak rozchodim a v utery sem tam zas jak na koni. Jinak byl trénink super - počet lidí idálni dle mého názoru. 
shorty - 2008-10-28 21:56:10
Tak hlasím, že nikdo zraněn nebyl, trénink proběhl bez problémů, dokonce jsme měli publikum, ale o tom více David B. :) Trochu mě jen mrzí, že nás tam nakonec bylo jen 5, takže jsme se sice nemačkali, ale značka ideál to také nebyla..nevadí, myslím, že i tak to stálo za to :) Davidovi díky, že si to tak zodpovědně připravil. 
michael - 2008-10-28 14:02:20
Ano - svátek-nesvátek, bojovat se musí. Tak pokud možno bez zraněni :-D. 
shorty - 2008-10-28 13:54:53
Jen projistotu, pokud by byl někdo na pochybách - Chanbara dnes bude normálně po jiu-jitsu.. Věci přinese buď Olda, nebo já, každopádně budou :)  
shorty - 2008-10-27 21:57:34
hurá a třikrát sláva,tedy zítra se uvidíme:) snad se sejdeme v rozumném počtu a nebudeme se mačkat:) 
michael - 2008-10-27 20:40:06
All: Obvykle o prázdninách trénink nebývá, ale zítra je - vezme si ho na starost David B. Tak se nepouštějte do žádných velkých akcí, nedělejte žádné nebezpečné skoky a pády, ať si prázdninový den nepokazite nějakým zraněním. Ve středu jinak bude trénink normálně. 
michael - 2008-10-27 20:34:20
Aurelie, díky za info. Teď jen, jestli nejsi od nekalé konkurence ty :-). 
Aurelius - 2008-10-27 20:19:34
Nechci nijak prudit ale Shaolin je v Neděli 9. 11. na Novestě od 18:00 (a ne 8.11.) - Doufan ze to neni snaha zbavit se pripadnych konkurentu co se tice nakupu listku ;-)  
michael - 2008-10-24 16:37:55
4 mira + all - že bychom si šli - jen tak pro zajímavost - volně sednout? Ale to by chtělo asi lístky co nejdřív, protože pak budou už jen ty nejdražší (ať nedopadneme jak my někteří na japonských bubenících Yamato, kde jsme měli druhé nejdražší lístky, co šly koupit :-() 
Mira - 2008-10-24 14:32:50
Shaolin 8.11. ve Zlíně stojí 840 (exklusive), 640 (standard) a 340 (volné sezení). Jen tak pro zajímavost. :) 
michael - 2008-10-22 17:52:02
TRÉNINKY 23. - 28.10. 2008: Zítřejší trénink vede obětavě Liboros, přijďte v hojném počtu. V úterý 28.10.2008 na státní svátek trénink pravděpodobně nebude. Pokud bychom ho iniciativně spáchali (tedy pokud by byl - vzal-li by si ho někdo na starost, třeba i jako volný), tak to zde uveřejníme (proto SLEDUJTE VZKAZY NA VZKAZNÍKU! ;-). V pondělí a středu příští týden jsou tréninky normálně, čtvrteční vede (rovněž obětavě :-)Heller. Paxe uvidí :-). 
michael - 2008-10-22 17:46:46
4 jw - takže obejde se to doma těch 6 týdnů beze mě? Kontrolovat to už nemusím? ;-). Měl jsem nedávno sen, že to přeteklo jak v Hrnečku vař! 
jw - 2008-10-20 20:44:41
pokud jde o ten oxid uhličitý, tak by možná nebylo od věci kdyby si tak šest týdnů nechodil domů a když už tak jen na chvilku a s maskou 
michael - 2008-10-20 16:13:31
4 Sempai (tj. pokročilí): Neměl by někdo ze zkušenějších čas v sobotu dne 1. listopadu 2008 v 15:00 hod? Náš oddílový duchovní by potřeboval dva lidi na výuku sebeobrany (tj. 1 trénink trvající 1,5 hodiny) na Seniorátních dnech mládeže v Hošťálkové. Cestovné hradí, INFO na www.vychodomoravska-mladez.evangnet.cz , kolonka Co bude, SDM Končiny. Šel bych si tam zamachřit sám (:-D), ale budu mít v tu dobu školu. Když tak mi dejte brzo vědět. 
michael - 2008-10-17 22:50:19
4 všechny DANÁČE: Včera na chanbaře si Dave při nelítostném šermířském souboji s Oldou vykloubil kotník, bude ho mít měsíc v zinko-klihu, nebude chodit do pr. a nesmí cvičit. Bylo by potřeba se vystřídat v záskocích za jeho tréninky ve čtvrtek v době 18.00-19.30 hod. Datum 30.10. 2008 si už vzal Heller. Teď potřebujeme ještě nějaký zástup na zbývající tři čtvrtky: příští týden - 23.10.2008 a pak na 6. a 13.11. 2008. Kdy se to komu hodí? Co s nima dělat bych vám klidně sdělil, pokud nebudete mít vlastní plán. Ta banda, včetně nových, je v pohodě, dobře a rádi cvičí, takže trénink se vám bude vést taky pohodově. 
michael - 2008-10-17 22:46:24
Na naši virtuální i opravdovou nástěnku jsem dal předběžnou pozvánku na mini-soustředění na Sirákově. Ještě nevím, jestli mi chatu zaměstnavatel půjčí - snad ano, ale radši vás informuju v předstihu. Je to zhruba ve stejnou dobu, jako to bylo loni - 13.-14. prosince 2008. Pokud možno nahlaste se prosím závazně brzy, objednáno je 17 míst, lze jich objednat i méně, ale i více - až 27, pokud by byl větší zájem. V případě většího zájmu mají přednost ti dříve nahlášení. Závazné objednání místa vznikne zaplacením zálohy 90,-Kč (policisté 50,-Kč). Loni nás kolem těch sedmnáci bylo a všem se nám tam líbilo. Dejte tedy vědět, kdo a s kým by případně jel letos. 
michael - 2008-10-17 22:33:30
4 Kerai a jw. Tak to teda pozor! Homer, alias pan Čistotný, si vousy jablečnou šťávou nemyje a jabka používá jen na pohazování. Má šampón s kolagénem a norkovým olejem, který je 4x dražší, než šampon, co používám já. Ale na blok.jw.cz mě zaskočila jiná věc. V článku o kalvádosu stojí: ,,Produktem lihového kvašení je únik jedovatého plynu oxidu uhličitého. To poznáme podle ostrého, pichlavého zápachu.__. Když jste mi to cpali do sklepa, tak nikdo z vás nic o vyvíjení jedovatých bojových plynů, či o ostrých pichlavých zápaších nic neříkal! :-(  
jw - 2008-10-17 09:02:49
zdá se že je to na dobré cestě, teď ještě aby houmr neupíjel 
kerai - 2008-10-16 14:10:29
No tak raději se vyjádřím jenom k tomu kvasu :-) Je moc dobře, že to kvasí, hlavně ještě ohlídat, aby tam nespadl nějaký bordel, který by nám to infikoval, nebo si tam Homer nechodil namáčet vousy. A jw, my se ještě musíme nějak domluvit na finančním narovnání. 
michael - 2008-10-16 12:52:27
jwlku, nevím, včera jsem to zkontroloval, cosi plave na hladině, snad jakési kousky jablek a metitím jsou nějaké bublinky. Tak asi qasí. 
michael - 2008-10-16 12:51:05
4 Kerai - Nojo, ale jaký šerm? Dle vás iaidistů ani kendo není pořádným šermem no a v iaidu zas chybí bojová zkušenost ;-). Jediné východisko by bylo nakoupit nějaké brnění, nebo aspoň chrániče na motorku a dělat s bokkenem katori-shinto ryu. To by byl pořádný šerm i s bojovou zkušeností. Jenže v našem dojo je takové horko, že u chanbary ani nepoužíváme přilby (ale v úterý jsem dostal takovou pecku do ucha, že jsem musel říct obligátní frázi: Běžte otvřít, někdo zvoní!), natož tak se ještě zateplit chráničema.  
jw - 2008-10-16 08:52:31
Nakonec je to jedno, vypijem to tak jako tak. 
jw - 2008-10-16 08:42:49
Tak kvasí to a nebo nekvasí? 
Kerai - 2008-10-15 23:15:10
jw a michael: Nějaké informace jsem hodil na http:__blok.jw.cz_index.php?nav_hlavni_strana&text_clanku_582 
jw - 2008-10-15 22:27:03
Mě by jenom zajímalo, jestli to kvasí. 
Kerai - 2008-10-15 18:05:19
Michael: No vidíš to, a to ani necvičíš s ničím co by se v ruce alespoň trochu chovalo jako meč. A co teprve kdybys místo zběsilých otloukaček vycpaným peškem, začal dělat nějaký šerm :-) 
michael - 2008-10-15 16:48:12
4 Kerai - každou středu lépe a lépe chápu tvé dřívější tvrzení, žes získal svalovou sílu mácháním s mečem. Pokaždé, když se probudím po úterní chanbaře (i přes to, že je v ní lehčí meč než máte na iaidu), tak mě bolí celý König. Je to asi tím, že je to jiný pohyb než v jitsu. Ale cítím, že trénink dělá mistra - pokaždé jsem méně a méně rozlámaný. Byť to někteří vedoucí hypermarketů a jejich sparringové komentují s despektem, tak mě ten šerm jako odreagování a nová dimenze chápání jiu-jitsu baví víc a víc :-). Nicméně za jiu-jitsu ho nevyměním, pořád to bude jen vítaný doplněk ... 
michael - 2008-10-15 16:40:44
4 PetrLa - co se dá dělat, tak teda budeme stále používat směs němčiny, češtiny, angličtiny a japonštiny :-D. Akorát že většina Němců praktikujících nějaké bujutsu se japonsky neučí. Jinak já chodím na trénink 5x týdně a taky jsem v pátek už skoro umřený :-D. Naštěstí popřevratové doby, kdy byl boom bojových umění a kdy jsem musel chodit cvičit 13x týdně, jsou pryč. V mých letech bych to už nezvládl. Nebo zvládl, ale nesměl bych chodit do práce :-) *** Co se týká těch tagů, tak ty nám tady fungovaly dřív, ale nějaký blbec neměl co na práci, tak nám vzkazník hacknul a jeho tvůrce Honza to pak musel dávat dohromady a použití tagů zakázat. Kdyby ten dotyčný kazisvět radši zašel někam na trénink, než se bavil škoděním na Netu, tak by udělal pro sebe i pro lidstvo líp. 
PetrLa - 2008-10-14 15:41:22
poznámka...jak se tu dělá odsazení textu a odstavce?? Použil jsem tagů P a BR ale nahrazuje mi to tagy nesmyslama. 
PetrLa - 2008-10-14 15:40:03
_p_to michael: s tou kolektivní vinou jsem se teď od srdce zasmál...úplně jsem si vzpomněl na práci :)))__p_ _p_A co se týče těch němců a mojí němčiny, tak jsem z ní sice kdysi dělal zkoušky, takže se domluvím (za zdatné účasti rukou a nohou :)) ) ale když přijedou němci, tak s nima v práci většinou komunikujeme anglicky (všichni jsme tak ve stejné pozici a nikdo nemluví rodným jazykem). Jitsu bych ale překládat a tlumočit nechtěl, protože neznám potřebné technické výrazy, které se tam asi budou hojně používat.__p_ _p_PS: dneska dojdu...ale 4x týdně to po mě nechtěj...asi bych umřel :)__p_ 
michael - 2008-10-14 14:12:41
Ano Kerai, již jsme si zvykli, že tě v poslední době kvas zajímá víc než BU, tak ti to za zlé nemáme :-D Ale doufám, že se po mně nechce, abych to do toho sklepa snad chodil každý den kontrolovat. Nechcete si k tomu s Wlkem dát takovou tu elektronickou chůvičku, co vysílá i obraz? Že by snímala kvas, teploměr a pod? Aby - až se tomu něco stane - tam byla kolektivní a né moje individuální vina (kolektivní vina vždycky vyšumí - to vím z práce :-D)  
michael - 2008-10-14 13:53:34
4 Heller - díky za pochvalu tréninku (pokud jsi ji teda nenapsal ironicky ;-), jsem rád, že i u začátečnických technik se danáči nenudí, protože v nich nacházejí pokročilé principy. Já zas musím pochválit tvoje akční provedení se správnou razancí, rychlostí, načasováním aj. Je fakt, že yoko-wakare je po vstupu poměrně ideální přechod do boje na zem, u něhož útočníkovi nezbyde než spadnout tak, že je nakonec pod náma. Brazilci často pro shodný účel místo vstupu používají chytání nohou, což bývá taky hodně účinné, mně osobně tam ale moc nesedí, že jsem v předklonu, mám odkrytá záda a on volné ruce. Je ale fakt, že když je to podtržení nohou provedeno správně, tak ten jiu-jitsák není taky ohrožen, přesto mám radši naše vstupy.  
michael - 2008-10-14 13:49:57
4 Zdeněk, nojo, jednostranné kamarádství fakt nefunguje, to se snad ani nejmenuje kamarádství, ale nějak jinak (naivita? vlezdoprdelismus? hloupost? přehnané dobráctví? (ářčáář* nehodící se škrtněte). U nás je to přesně naopak - jde bohužel o poročilý přístup (my jsme byli vždycky trochu jiní :-). Začátečníci totiž chodí příkladně a je jich i bez náboru plná tělocvična, na druhou stranu někteří z těch, co chodí kolem 15i či více let to už flákají. Donesly se mi i zvěsti o některých, co jsme je neviděli ani nepamatuju, že se nicméně svým potencionálním partnerům či partnerkám se chlubí, že dělají jiu-jitsu :-D Na druhou stranu chápu, že už nejsme žádní mladíci, občas i něco bolí. Ale mnoha studiemi (viz ta, co ji vykládám pořád dokola - o těch 80i-letých lovcích v býv. Sovětském svazu) bylo prokázáno, že jediné, co stárnutí zpomaluje, je pohyb. ářčáář*** Jinak Keraie samolitr znáš - ten je nezapomenutelný, navíc byl na Johnym vždycky, když jsme tam jeli. Dokonce jezdí i na semináře, na které já nejedu. Jó, taky byc hz chtěl mít tolik času :-D. 
Zdeněk Minařík - 2008-10-14 13:10:30
to kerai - rozumím, už vím, je mi ctí i potěšením Tome 
kerai - 2008-10-14 12:05:28
to Zdeněk: Jo, jo. Vlastním jménem Tomáš (cvičící iai s Patrikem). Známe se z Řásných, Zubří, seminářů s Johnym a bůhví ještě odkud. 
Zdeněk Minařík - 2008-10-14 11:40:51
to heller: plantáš nesmysly o tom, že někdo něco nezná a přitom sám nevíš nic. S Michalem se známe možná dýl než seš vůbec ty na světě, takže i ty vaše __danáče__ znám, nebo aspoň některý. Příště budu Michalovi radit jen soukromě, a jestli to uskuteční, tak se to zrovna tobě asi bude líbit nejmíň. Ale na druhou stranu máš pravdu s tím __uzemňováním__. Ale dělám to jen u takových, kteří jsou pořád ještě v takovém stadiu, že rozlišují techniky na ty, které se jim __líbí__ a které ne. to Kerai: známe se? Nick mi nic neříká. 
Kerai - 2008-10-14 00:41:12
PS. ... a že vám vůbec nevadí, že nepíšu o BÚ? Beztak by to nikoho nezajímalo!:-) 
Kerai - 2008-10-14 00:33:58
Jo, jo Michael, taky jsem byl málem za sraba v sobotu ráno a to ze stejných důvodů jako ty, neb Jirkovo pohostinství je neodolatelně nekonečné. Rozhodně však stálo za to se s tim ráno poprat, protože burčáková vycházka byla vskutku luxusní, nebo alespoň do doby co jsem ještě viděl, chodil a pamatoval si :-). Jinak dobře opatruj ten kvas a nechoďte s Homerem moc upíjet. Samozřejmě taky gratulace Jirkovi, Martině a prckovi ... no a ještě jednou díky za ten ranní záchytkový stav. Tož všechny pozdravuju co jste tady, aj Hellera, aj Agenta do Brna! 
tvé jméno - 2008-10-13 23:56:59
 
heller - 2008-10-13 21:15:33
Jinak dnes byl vynikající trénink.Dělali jsme joko wakare na několik způsobů a obzvlášť jedno provedení _s tou kravatou _se mi velmi líbilo. 
heller - 2008-10-13 21:12:03
No,aby se to nezvrtlo v nějakou nechutnou a nesmyslnou debatu,vyjádřím se k tomu ještě jednou a naposled.Pouze jsem reagoval na to,že někdo kdo nezná náš oddíl a troufám si říct vůbec nezná naše danáče,bude vykládat či polemizovat nad tím kdo je a kdo není srab.To co píšeš o Michaelovi je pravda, o tom žádná.A já myslím,že každý si je toho jasně vědom.S tou potr.husou jsi ,ale úplně mimo.Možná u vás v oddíle to tak funguje,že ten kdo se k něčemu vyjádří je potr. husa a ty ho hned uzemníš.U nás naštěstí ne a to je dobře.  
Zdeněk Minařík - 2008-10-13 16:58:48
Hmm, podle mě ale kamarádství jako vztah ale nemůže být jednostranné. U nás to taky nebylo dané direktivně, to by byl velký omyl. Ale u nás je to jednodušší v tom, že všichni chodí pořád na tréninky, ne podle toho jak se to komu hodí. To já osobně pokládám za velmi začátečnický přístup. 
michael - 2008-10-13 15:59:34
4 All: Když už je řeč o srabech, tak srab jsem já, protože jsem nakonec na ten burčákový pochod nejel (ale David, Kerai a spol. se toho zhostili zdatně :-D). Omluvou mi budiž narození Jirkovi dcery Beaty, která se v pátek oslavovala. Přišel jsem domů ve tři ráno jak vítěz (jen díky Homerovi, jehož blikající obojek můj nejistý krok naváděl) a pak jsem už nedokázal vstát (nehledě na to, že od té doby na nic alkoholového nemám chuť :-). Nicméně GRATULUJEME JIRKOVI (a samozřejmě i mamince) K NAROZENÍ BEATY a doufáme, že z ní časem bude taky díky tatínkovu působení jiu-jitsačka. 
michael - 2008-10-13 15:58:41
*** 4 Zdeněk + Heller *** Kruciš, chvilku tady člověk není a už je to tu skoro jak na bojovaumeni.cz :-D. Hellere, neboj, samozřejmě než stanovíme závěry, tak to nejdřív probereme v dan-kolegiu. (Že bychom šli zase do rokáče Golemu? Nebo do té nové aikiďácké hospody Bamboo-baru? Mají tam přitažlivou servírku ... Nebo máš jiný nápad?). Agent nám chtěl jen trochu pomoci ze svého úhlu pohledu. Je fakt, že nějak to řešit musíme. Narážím na nedávný problém, že David byl na ŘD, já měl trénink dětí na DK a nikdo se nenašel, kdo by Davida zastoupil, takže jsem musel přebíhat z DK do našeho dojo a nejvíc to odskákal Homer, který byl kvůli tomu 13 hodin nevyvenčený, což už je moc. Kdyby to nebyl takový drsňák z tvrdého jádra našeho oddílu, kdo ví, jestli by si z našeho bytu neudělal kadibudku (když nad tím tak přemýšlím, Homer chodí na trénink pravidelně každou středu, což je častěji, než než někteří jiní :-). ***** Zdeňku, pěkně jsi ta slova nakladl ;-). Ano, šlo by to i direktivně, leč my se snažíme aspoň na oko budit zdání částečně demokratického oddílu, tak to ještě předtím proberem u kulatého stolu, neboť víc hlav víc vymyslí a není nad konsenzus (pak se každý cítí spoluzodpovědný za to,co se dohodlo). Rozpis asi psát nebudeme, ne každému se hodí pevné datum, ale řešit to každopádně budem - např. že si danáči budou moci vybrat slevu a občasné vedení tréninku, nebo plnou částku a nechat se klidně obskakovat. *** I když se mi tvůj systém docela líbí, tak by se mohlo stát, že po direktivním nařízení bych už některé členy nikdy neviděl, což by mě mrzelo, neboť jsme nejen ve vztahu sempai-kohai, ale i kamarádi. Je totiž bohužel pravdou, že ač některé z nás trenérská činnost baví, jiným se může jevit jako utrpení. Ono i v judu se to rozděluje na dany-závodníky (to jsou ti, co je baví hlavně cvičení a na nějaké vedení oddílu nemají náladu) a dany-učitele (to jsou ... no však se známe :-D). Ale vážím si tvé snahy nám poradit. Zas je pravda, že psychika je to, co v boji vítězí a pokud by se člověk bál vést trénink, bál by se patrně něco konat i při konfliktu. Ale musím se těch našich taky zastat - srabi určitě nejsou. Jen jsou někteří v poslední době trochu zdechlí .... Asi je to věkem ... :-(. 
michael - 2008-10-13 15:58:10
4 PetrLa - nevadí, omlouvat se nemusíš, docházka se u nás nepíše, tento týden zkrátka přijdeš 4x a smažeme to :-D. No, to byl jen fórek - přijď jak se ti to hodí. A ty umíš dobře německy? Že bychom tě využili, až zas budeme mít mezinárodní sostředění. Já se sice nějak domluvím a jsem schopen vést i tréninky dvojjazyčně, ale nechtěl bych být Němcem a poslouchat se :-D. *** Jinak neboj, vymyslet obrany, nebo kombinace, které mají mít návaznost na dosavadní tréninkový plán a v nichž budou zároveň obsaženy i tebou požadované prvky, je dílem několika okamžiků. Ale přidělit ti někoho můžem taky, pokud někdo bude po ruce - viz příspěvky výše.  
Zdeněk Minařík - 2008-10-13 15:02:50
Omlouvám se za předchozí prázdný příspěvek - enter omylem. Neradím tobě, radím michaelovi, to za prvé. A za druhé taky byste mu mohli při vedení klubu pomoct, vytáhl instruktory za sebou, naučil vás spoustu toho, co zná, věnuje vám svůj čas, tak to nezneužívejte. Trochu zodpovědnosti ze strany instruktorů by neškodilo. Ostatně domlouvejte se, jak uznáte za vhodné, hlavně ať je to životaschopné a k něčemu. Zdá se mi to - že by potrefená husa opět zakejhala? 
Zdeněk Minařík - 2008-10-13 14:54:22
 
heller - 2008-10-13 10:42:20
Nikdo není žádný srab,vůbec nevíš o čem mluvíš,je to jenom o domluvě.Hlavně nám všichni raďte jak to máme dělat. 
Zdeněk Minařík - 2008-10-13 10:08:48
__Ten váš systém vypadá dobře, leč nevím, jestli u nás projde. Spokojený bych byl, kdyby každý danáč vedl aspoň jeden trénink měsíčně, nebo se angažoval nějak jinak (brigády, ukázky aj.). Budeme s tím muset něco udělat.__ - Prostě to zaveď (udělej rozpis a dej to na vědomí všem) a uvidíš. Třeba se v nich ta zodpovědnost probudí a nejsou takoví srabi.  
PetrLa - 2008-10-10 20:11:38
Omlouvám se, že jsem nepřišel za celý týden...je mi stydno :-(...mám v práci opět němce a nestíhám nic. Příští týden to napravím, i když je tam ještě budu mít, ale už snad nebudou tak šíleně aktivní :))) _br__br_ to Michael: co se týče těch krytů a úderů..tak mě by stačilo kdyby si mě někdo vzal na chvíli bokem a připomenul mi to...nechci brzdit ty co už brali. 
kerai - 2008-10-10 17:37:56
Jo, jo! Nejedou jenom srabi!!! 
michael - 2008-10-10 14:51:40
4 ALL: Zítra jedem v rámci venčení Homera s Davidem a spol. na nějaký BURČÁKOVÝ POCHOD z Rohatce do Mutěnic. Kdo chcete, pojďte taky - vlak odjíždí z Otrokovic v sobotu v 8.55 hodin, sraz je tedy chvilku předtím, jízdenku koupit do Rohatce (poblíž Hodonína). PET-láhev (na vyplnění mezery při pochodu mezi jednotlivými zastávkami) a panapr (PApír NA PRdel) sebou. Půjdem 17 km, po cestě jsou sklípky s burčákem, takže díky relativitě času se nám bude zdát, že ta chůze trvá jen hodinu. Z Mutěnic pojedem vlakem zpět. Starovné je prý 20,-Kč. Zítra má být krásně, je tedy lepší strávit den mimo domov či jinou místnost.  
michael - 2008-10-10 14:44:13
Dodatek 4 PetrLa - údery jsme v tomhle školním roce už opakovali, ale klidně je na přání zas probereme. Kopy bereme postupně - udělali jsme jich zatím cca 8-9, dalších asi 10 zbývá :-). Co se týká krytů, taky je ještě samozřejmě projedem, ale na ty jsme se zatím cíleně vybodli, protože při správně provedeném vstupu do soupeře nejsou potřeba. Respektive jsou pro obránce trochu nevýhodné. Jednak pokud přijmeš boj na krytovou vzdálenost, tak musíš umět použít tak těch šest-sedm krytů, zatímco vstup může postačit i jeden, druhak při obraně pomocí krytů si musíš hlídat tři pásma, kde tě soupeř může atakovat - hlavu, trup a takové ty věci pod pasem (např. kolena :-). Díky vstupu mu zmaříš zdroj účinnosti těch úderů a kopů a pásma hlídat nemusíš - sice tě může třeba i zasáhnout, ale bude to tak malou silou, že to lidi zvyklí na tréninkový boj se vším všudy nebudou za atemi ani považovat.  
michael - 2008-10-10 12:37:33
4 Sanchez a PetrLa - chlapi, já myslel, že už jsem to párkrát říkal - můžete přijít na kterýkoliv trénink. Ty informace o rozdělení na začátečníky a pokročilé jsou ještě z loňska, budu to muset aktualizovat (zvláštní, myslel jsem, že už jsem to udělal :-). Letos jsme nábor nedělali a když někdo nový přijde, může se díky tomu, že se po prázdninách vždy zrychleně opakuje, zařadit na kterýkoliv termín. Je fakt, že víc nových chodí v ÚT a ČT a víc pokročilých PO a ST, ale i tak je to v obou případech směska. V Japonsku to funguje taky tak - cvičí spolu i sempai (pokročilejší, starší aj.) i kohai (noví, mladší aj.) dohromady. Víc se člověk stejně naučí, cvičí-li s pokročilým. Platí to ale jen v případě, že nechytnete jako sparringa nějakého lidového vypravěče, který maskuje svou zdechlost ke cvičení tím, že vám něco - mnohdy ani s konkrétním cvikem nesouvisejícího vysvětluje a sám se tím fláká. Občas je možno takové radílky vidět i na seminářích. 
michael - 2008-10-10 12:24:34
4 Agent - asi máš pravdu - vypadá to tak, že ta sleva skutečně zapřičiňuje nechození. Ten váš systém vypadá dobře, leč nevím, jestli u nás projde. Spokojený bych byl, kdyby každý danáč vedl aspoň jeden trénink měsíčně, nebo se angažoval nějak jinak (brigády, ukázky aj.). Budeme s tím muset něco udělat. 
michael - 2008-10-10 12:21:35
4 Kerai - ti co nechodí, nepotřebují samozřejmě nic. No a co se týká Liborose, sice tento týden jsme ho na tréninku neviděli, nicméně po Davidovi a Mandrakeovi, kteří chodí každý týden, chodí nejčastěji (cca 1x za 14 dní). Minulý týden byl přeqapivě ve středu. 
Zdeněk Minařík - 2008-10-10 11:16:00
4 michael - ne že vyměkneš ! 
PetrLa - 2008-10-08 20:32:57
jj, zrovna mám ten samý dotaz...často se v práci zaseknu a prostě mi to v úterý a nebo čtvrtek nepasuje, musel bych jít cvičit přímo z práce a často mám hlad jak vlčák. Můžu teda jako začátečník přijít i jiný den? Nebudu tím pokročilé brzdit? To bych vážně nerad. PS: vím, že jsem naskočil do rozjetého vlaku, ale možná by se šiklo i více lidem kdyby se zopakovaly kryty a údery (jak přesné provádění, tak i názvy) některé si pamatuju z Flipu, ale ve zbytku slušně plavu. 
sanchez - 2008-10-08 18:40:25
vsechny zdravim a mel bych opet dotaz :-). Vsiml jsem si, ze jsou treninky rozdelene na webu na pokrocili (pondeli) a pak dva terminy pro zacatecniky..bylo by mozne, abych jako zacatecnik, prisel treba v pondeli ? Nebo je to trenink vazne jen pro pokrocile ? :-), dik predem za ifno 
Zdeněk Minařík - 2008-10-08 10:18:17
Myslím, že nějaká sleva pro instruktory je nesmysl, jenom to podporuje to, že nechodí. Dá se jim to přese vynahradit jinak, třeba příspěvkem na vstup na nějaký seminář, což by je mělo zase motivovat ke cvičení. Co se týká vedení tréninků, tak u nás každý instruktor vede tři tréninky po sobě, aby byla aspoň trochu nějaká kontinuita. A tak se pořád točíme. Zatím se to osvědčuje.  
kerai - 2008-10-08 06:55:56
A potřebují vůbec nějakou slevu ti co prakticky nechoděj??? Já samozřejmě nechcu jmenovat, ale ten Liboros by se měl už nad sebou kurňa zamyslet!!! 
michael - 2008-10-07 15:59:39
Kerai, chyběls nám zrovna včera - dělali jsme - doufaje že přijdeš - vstupy celý trénink. No a ty nikde :-( Jinak klidně si můžeš vzít trénink ty (ať si sám určíš pomarodové tempo) třeba i dnes - já si taky rád odpočinu tím, že se nechám vést a řídit :-) Beztak jsme si s částí dankolegia říkali, že stanovíme povinnost pro každého danáče vést měsíčně minimálně jeden trénink, nebo nejmíň dvě dobré rozcvičky vč. posilování, jinak jim zrušíme slevu co mají právě díky občasnému vedení tréninků (na co jim i oddílu ta sleva je, když se neangažujou pro oddíl, že). 
michael - 2008-10-07 15:51:19
4 kamiwaza - no začátečníky stále zpočátku učíme klasicky - třeba proti jednomu tsuki, jednomu kopu a pod. Ale později dělá útočník libovolnou směsici úderů a kopů (to necháváme na něm - nediktujeme mu, kdy má jaké atemi dělat) a my při tom do něj vstupujeme a provádíme vlastní techniku. Pak k tomu útočník dostane třeba i dvě tyče obuškové délky a provádí se to samé. A protože součástí našeho tréninku je i boj, tak si mnohdy (se sníženým ohlkedem k paragrafu 13 TZ)začnem sami hned po té, co útočník naznačí agresi pouhým postavením se do střehu. Znáš to - nejlepší obrana je útok :-D Jinak ten uvozovky POSUN uvozovky je osobní zkušenost, byť je mi jasné, že ji někteří (zejména z těch, co si to nevyzkoušeli) mohou zpochybňovat, ale to mi jako obvykle nevadí. *** Co se týká Trenčína, na to nám asi nepřišla pozvánka, nebo jsem ji v záplavě spamů přehlídl, nicméně upozorňoval nás dopředu zástupce šéfa brumovského oddílu, ale já to zasklil a navíc jsem měl stejně školu, která je teď pro mě priorita, takže jsem jet nemohl. Dále - samozřejmě co bychom byli za jiujitsáky, kdybychom neholdovali boji na zemi. Ani proti goshindu nic nemáme. No a že je Alain Sailly schopný pedagog vím a jeho techniky se mi líbí.  
kerai - 2008-10-07 09:52:44
Člověk sem rok nic nenapíše, a když se pak jednou opatrně ozve tak ho hned zdrbou. Chjo, to je život! Ještě tak vědět, který ten den vám zrovna chybím, abych to mohl nějak naplánovat. 
kamiwaza - 2008-10-06 20:55:07
Apropo musím se přiznat, že rád navštěvuji vaše stránky. A musím říct, že vám na nástěnce chyběl Trenčín :-) Vy neholdujete boji na zemi či goshindu??? 
kamiwaza - 2008-10-06 20:51:54
4 michael: Díky za odpověď. Jen jsem chtěl vědět, jak si ty __jiné vstupy__ představit. Já je v klasickém JJ nikde vyjma modifikovaných systémů obohacených o wing chun či filipínská BU neviděl. Zpravidla každý útok začíná oi cuki, šomenem atd. a to není podle mě to pravé. __Jinak nepochybuji, že aplikace těch vstupů dává JJ nový řekněme praktický rozměr.__ A ten tvůj __posun__ je po tvoji osobní zkušenosti, nebo jsi se nechal také někým inspirovat.  
michael - 2008-10-06 15:59:12
4 Kerai, hele, ty provokatére, jestli myslíš, že nás s kamiwazou tady popíchneš rádoby nevinnou poznámkou a my si tu pak budem k tvé škodolibé radosti akčně vyměňovat názory, tak to se pleteš - prokoukl jsem tě! No a na ten trénink samozřejmě přijď, jednak nám tam občas chybíš a druhak - co tě nezabije - blábláblá - znáš to ... :-) 
michael - 2008-10-06 15:49:53
4 kamiwaza - ty na našem vzkazníku? ;-) No ono se to nedá popsat - resp. dá, ale dlouho by mi to trvalo :-). To chce vidět. Zvažuju na tohle téma malý seminář, ale mám zatím ukrutně málo času, tak ještě nevím, kdy. Nečekej něco úžasně převratného - spíš si jen člověk uvědomí to, co podvědomě léta tušil. A z jiných BU nevycházíme, JJ je tak obsáhlé, že nemám zatím čas nic dalšího studovat (pomineme-li chanbaru, která mi slouží k perfektnímu odreagování). Dospěl jsem k tomu postupně během let, jednak díky bojům na tréninku a zejména praxi v práci. Samozřejmě oblíbený starý dobrý šikmý úhyb vpřed nezavrhujeme, akorát k němu není mnohdy příležitost. No a ty vstupy se mi líbí proto, že pokud se povedou, tak nemusíš anticipovat - nemusíš předvídat soupeřovi reakce, protože je máš pod kontrolou. Samotného mě přeqapilo, jak to pěkně funguje.  
kerai - 2008-10-06 07:33:26
Tak toto by i mě zajímalo. Asi kvůli tomu budu muset zase jednou přijít na trénink (ačkoli jsem pořád marod) :-) 
kamiwaza - 2008-10-05 19:06:11
4 michael: Můžeš mi blíže specifikovat ty __jiné vstupy než dřív__, co používáte v současnosti v JJ před samotnou aplikací technik? Je to velmi zajímavá idea a chtěl jsem vědět, jak to řešíte, jestli vycházíte z jiných BU apod. Já mám zkušenost, že většina škol JJ to řeší po staru, čož samo znáš. Díky za info.  
michael - 2008-10-02 15:36:32
Tak jsem byl včera potěšen - konečně byla po prázdninách plná tělocvična i ve středu. Jen aby to vydrželo ... Dorazil dokonce i Igor, ačkoliv je čerstvě po pádu z žebříku z výšky 3 m, kdy se mu - dle jeho slov - povedlo něco mezi zempo-ukemi a brzdným pádem. No ale ty strašné modřiny, co má na rukách a hrudníku, napovídají, že leckdo by podobný pád ani nemusel přežít. Nicméně co by člověk neudělal pro suroviny na kalvádos, že ... *************************************************** Jinak dnes trénink vedu já - jak již bylo řečeno dříve, s Davidem jsme si ho prohodili. 
michael - 2008-10-01 16:10:51
Ano Lucko, budu tam, doufám, že tam nebudu sám, neboť středeční účast je v poslední době slabá (no naštěstí aspoň David dnes taky avizoval, že přijde). Sice furt nemůžu otáčet hlavou, ale dle rad některých samozvaných léčitelů se otáčím celý (cvičit tedy můžu, dokonce i padat na bok, jen kotouly tento týden vypouštím). Jinak já samozřejmě věděl, že vám to půjde - jednak je jiu-jitsu jak ježdění na kole - to člověk nezapomene a druhak jste na to vždy obě byly talent :-). *** Ale tím samozřejmě nechci říct, že když to člověk nezapomene, tak že by stačilo chodit na trénink jen 4x ročně, jak to někteří praktikují :-(. I naše jiu-jitsu se totiž stále vyvíjí - dost za to může i má 12iletá praxe z mého nynějšího povolání, v němž člověk musí sejmout i nebezpečné divoce se rozmachující týpky tak, aby jim neublížil, neboť poblíž může být nějaký nevzdělaný novinář, nebo horlivý divák televize Nova, který tě nafilmuje a překroutí to tak, žes napadl poklidného opilce, který je pilířem společnosti. My teď máme trochu jiné vstupy než dřív - páky, hody, atemi a pod. jsou pak stejné, ale aplikujeme je až po tomto vstupu, při němž nás víceméně nemůže útočník žádným svým úderem, nebo kopem ohrozit. Takže boxer, karatista, tae-kwonďák a spol. není pro nás soupeř :-D. Teda aspoň pokud se dobře vyspíme :-D. I když např. boxeři teď mají dost vymakané kombinace, že člověk vykryje první úder, možná i druhý, třetí stěží a čtrvtý a pátý ho dostane. Ale díky těm vstupům je - pokud tedy před námi neustupují - povalíme na zem hned u toho prvního úderu (pokud se tedy oni zrovna nevyspali líp, než my :-D). No ale prostředek a konec našich obran je stále stejný - jak v době, kdy jste naplno chodily vy (jé, to byly krásné časy :-). *** Tak ahoj dnes, nebo jindy. 
michael - 2008-10-01 15:49:40
4 Petr La - jojo, stav se, budem se těšit - záda protáhneme, budou jako nová :-D 
Lucie M. - 2008-10-01 08:41:19
ahoj Míšo, dneska budeš cvičit na treninku ty? kdyby mi to vyšlo tak bych se stavila Jarča nemůže. přišti týden ale už s Jaruškou počítáme s tou středou, že pujdem.včera jsme byly mile překvapeny, že jsme to vcelku zvládly (počítala jsem s nejhorším), to co máme zažité tak znovu vyjelo na povrch no super, prostě jsem nadšená. tak zatím Lucie M. 
Petrla - 2008-09-30 16:30:59
to michael: jj už jsem tu psal...bohužel jsem měl úraz a nemohl jsem moc na záda...už su ale zase v richtiku :-) Dneska musím s autem k panu doktorovi, protože zítra máme v práci němce a nestihl bych to, ale jak čtu, tak ve čtvrtek jsi tam osobně, tak bych se stavil. Tepláky si vemu :) 
michael - 2008-09-30 16:04:54
4 ALL: Dnes jsme si prohodili s Davidem tréninky (jemu to bodne a já stejně nemůžu moc otáčet hlavou), takže dnešní vede on a já za něj vezmu vyjímečně čtvrtek. Po tréninku JJ pokračuje pro zájemce chanbara normálně pod Oldovým vedením. ***************************************************** P.S. Včera nás bylo na tréninku jen deset, ale naštěstí to bylo příjemné, protože převažovaly holky :-) Vzhledem k tomu, že více či méně aktivních pokročilých je přes dvacet, tak deset lidí (z toho pár loňských začátečníků) je celkem slabota - to začátečníci chodí v hojnějším počtu. Možná byla chyba rozmělňovat to na čtyři tréninky - dohromady i se začátečníkama je nás sice kolem 40 a i když drtivá většina si platí 2x a víckrát týdně, tak pokud se dokopou na trénink jen jedenkrát (a někteří ani to ne - že černí pásci?), tak jednak sami stagnují a druhak neumožní ostatním si vypůjčit jejich tělesnou schránku co by objekt sebeobranných pokusů ... ;-)  
michael - 2008-09-30 15:51:12
4 PetrLa - ahoj, ten tvůj nick je mi nějaký povědomý - už jsi sem asi někdy psal, že? :-) Jinak budeš vítán a zapojit se můžeš v našem dojo v 63. budově kdykoliv - PO od 18.15 h., ÚT a ČT od 18.00 h. a ST od 20.00 h. Takže můžeš se přijít i jen poptat, ale být tebou, vezmu nějaké tepláky a tričko (kimono není nutné, ale jestli nějaké máš, klidně ho vem) a zrovna si to můžeš zdarma a nezávazně zkusit. Ale potřebuješ-li něco vědět předem, jsem k dispozici na 608 110 609 (nemáš-li kredit, tak mě jen prozvoň).  
PetrLa - 2008-09-29 18:39:09
Ahojte, mám zájem se zapojit...kdy a kde se můžu přijít poptat co a jak? 
michael - 2008-09-26 16:04:55
4 Zdeněk, nojo, videa na youtobe mě nenapadlo prohlédnout - až teď po tvém vzkazu. Umí to tam určitě líp, ale když se perem dva jiujitsáci, tak jsme mnohem akčnější, než ti na videu, protože není nad to, když se v boji může všechno :-D. No a většinou kvůli horku šermujeme bez přilby. Úder do hlavy jde sice někdy dost cítit, ale nerozlítí tě tak, abys chytl temno před očima a šel mu to vztekle oplatit. A už mě 2x i do oka bodli a zatím to jde. I když nějaké brýle by to asi pro jistotu chtělo - nikdy nevíš, co se skrývá pod textilem protivníkova meče ... :-). Jinak ono to má být podle pravidel kenda, ale sem-tam to člověku ujede .... ************************************************************ Tak přeju tobě i všem ostatním, co sem zavítají, pěkný weekkeenndd. 
michael - 2008-09-26 15:56:31
Tome, zdarec - jak je v Ostravě? Jsi doufám ten Tom, kterého znám z JJ :-). Jasně, chanbaru vyzkoušej, je super, kdyby bylo něco potřeba, obrať se klidně na Oldu (kontakt by měl mít na tom www.chanbara.cz), poř. na mě. I když, vy tam máte ten Ipponshop, tak asi meče a přilby si seženete sami, že? Ať se daří. 
Zdeněk Minařík - 2008-09-26 13:11:31
Ahoj,díky za poučení ohledně vůle a volby. Chambaru si ale klidně ujít nechám, včetně aplikací jujutsu v ní. Myslím, že mě znáš natolik dobře, že na blbnutí nemám náladu ani čas. Možná to může být i adrenalin, ale jsem tradicionalista a tedy chambara po zhlédnutí několika prezentačních videí mě nenadchla ani trochu. To už mi víc říkalo kendo, kterého jsem ale také nechal. Nic proti ničemu, pokud vás chambara baví, tak vám držím palce. A jestli přijedeš_přijedete na seminář s naším učitelem budete vítáni. Měj se. 
Tom Ostrava - 2008-09-25 23:22:03
zdravím všechny ve Zlíně.Četl jsem ohledně __chambary__...vyzkouším.Mějte se, ať se daří.ahoj.Tom 
michael - 2008-09-25 09:38:17
Lucko, no to jste mi obě (a určitě nejen mně) udělaly radost - dobré holubice se vracejí :-). Obě jste vždycky měly pro jiu-jitsu talent, tak jsem rád, že vás budeme mít zpátky. Třeba vaše přítomnost přiláká některé tzv. staré kusy, co to v poslední době flákají :-D. A neboj, rozcvičku zvládnete, jste šikovné, máme tam nějaké začátečníky, navíc já nejsem už žádný mladík, tak to zatím velice nijak nehrotíme. Akorát ty středy mají letos jakousi slabší účast (na rozdíl od úterka, kdy při nástupu musela být řada zahnutá). Včera nás bylo jen sedm a z toho tři noví. No ale s váma budu klidně cvičit i jen ve trojici (jako naposledy v Řásné :-). Tak se těším, že se uvidíme v dojo. 
michael - 2008-09-25 09:27:29
4 Zdeněk, alias Agent - ahoj a díky za upřesnění, patrně máš z filozofického hlediska pravdu, leč já mám pravdu rovněž (možná třeba z lingvistického hlediska vzniklo slovo vůle později, než volba). Nemám to totiž ze své hlavy - lingvista nejsem, nemůžu taky umět všechno, že ...(I když ... . Kdysi jsem vymyslel teorii o vzniku slova _spolehnutí_, tedy jsem lingvista-amatér, popř. lingvista-diletant :-). Uvedenou frázi, že vůle je od slova volba, mám z knihy Gillnerová I, Buriánek J. - Základy psychologie, sociologie, vydané v Praze nakladatelstvím Fortuna v roce 2003, ISBN 80-7168-749-9. -------------------------------------------------- Jinak škoda, že nebydlíš blíž - pozval bych tě na chanbaru (www.chanbara.cz), myslím, že by se ti to líbilo jako mně - celkem mě to chytlo. Je to relax jak prase, kór pro trenéra, co jinak musí sám vést tréninky. Sice člověk relaxuje bojem, ale má to něco do sebe a nedovedu přímo vysvětlit co. Byť je to šerm, tak se tam dá hodně uplatnit i jiu-jitsu (zejména když on má dlouhý meč a ty krátký a musíš jít blíž). No a nejlepší je šermovat s jiným jiu-jitsákem, to je pak velmi akční - zapomínáme odskakovat, nalepíme se na toho druhého a mimo mečů přijdou na řadu pěsti, páky, kopy, údery, hody, bodyčky i boj na zemi, při němž stále svíráš meč, chceš ho seknout, nebo zapíchnout, ale on ti meč blokuje a snaží se o totéž - dacan :-). Aspoň si člověk vyzkouší, že v minulosti to jiu-jitsu fakt fungovalo proti meči. Sorráč, že tomu dělám takovou reklamu, ale fakt je to něco, co mě (a část mých svěřenců) po letech nadchlo. ------------------------------------- P.S. Jestli se něco nepoexkrementuje, nebo mi do toho nevleze škola, tak bychom zas přijeli k vám do Brna na Johnyho Lenckense. Zdarec. 
Lucie M. - 2008-09-24 22:35:26
Ahoj Míšo, tak se příští středu stavíme si s Jaruškou zacvičit(teda pokud děti dovolí). Já už se moc těším, ale mám obavu, že asi nezvládnu ani rozcvičku, asi budu funět jako lokomotiva.Ty středy jsou časově vcelku super, takže my s Jarčou bychom asi chodily ve středu - no podle hlídání. tak se zatím měj, no a příští středu se těšíme. P.S. stránky jsou super!!!!!  
Zdeněk Minařík - 2008-09-24 08:59:00
Ahoj, nic proti ničemu, ale je to přesně naopak - VOLBA pochází od slova VŮLE, protože člověk svo volbou projevuje svoji vůli, tedy svoje chtění, co vlastně chce. Ale v tomto daném případě je to celkem jedno, protože je to přesně tak, jak jsi napsal. Člověk si volí, zda zůstane čučet na bednu, či zvolí jinou kratochvíli anebo zvolí to, že půjde na trénink a něco pro sebe udělá a demonstruje svou volbou, že mu jde opravdu o cvičení bojového umění a ne že o tom jen kecá u piva. 
michael - 2008-09-19 18:45:50
Tak, tento týden byla středa o cosi lepší, tak jí zatím rušit nebudeme, ale chtělo by to ještě více zlepšit docházku, ať nejsme ještě línější a ještě tlustší. Nezapomeňte že slovo vůle (např. ke cvičení) pochází od slova VOLBA, tedy si zvolím, jestli se budu doma dívat pohodlně na bednu, nebo jestli se vybičuju ke cvičení a ukážu tak, že mi ta vůle nechybí :-). 
michael - 2008-09-12 17:04:53
Tréninky běží docela dobře, až na středu, kdy přišlo velmi málo lidí. Dejte když-tak vědět, kdo budete chodit ve středu pravidelně, ať vím, jestli tréninky nechat, nebo středu pro tento školní rok zrušit. Případně, je-li středa na vás pozdě, zkusil bych se dohodnout s aikiďákama, jestli by oni (a tím pádem i my)nezačínali o půl hodiny dřív. 
michael - 2008-09-01 12:58:12
CVIČENÍ VE ŠOLNÍM ROCE 2008_2009: Tento týden (1.-4. září 2008) platí ještě prázdninový režim, tedy trénink je jen v úterý 18.00 - 19.30 h. Plný tréninkový režim - tedy tréninky pondělí až čtvrtek) platí od 8. září 2OO8. Začátečníci mohou přijít na kterýkoliv z termínů.  
michael - 2008-09-01 12:35:19
ALL: Tak soustředění v Zubří bylo velmi příjemné, kromě cvičení a střílení (každý vypálil 65 ran ze tří různých zbraní) jsme zvládli i několik výletů a pár hromadných venčení Homera (v lese nás potkal Jerry a říkal Homerovi, že jeho venčit tolik lidí, tak si ze studu ani neučůrkne :-). Tréninky vedli 4 danáči (Libor, Milan, Vojta a já), kromě klasiky se cvičilo i jitte (středověký policejní obušek) a yawara (dle Lewského: 6 inchů _ rychlá smrt :-), vč. použití obou těchto zbraní proti meči. Nechyběl ani oblíbený trénink ve vodě. Bylo nás tam 25 ze Zlína (z toho alejen polovina cvičila) a dalších 70 byli taiči-čuňáci z Brna a okolí. Snad to bude pohodové i příští rok, kdy by měli znovu přijet Němci ... 
michael - 2008-09-01 12:02:32
Sanchezi, taky promiň, že odpovídám až teď. Budeš vítán i bez zkušeností. Cvičení víceméně omezeno není (nicméně v 63. budově trénují spíše dospělí,byť pár dětí tam je). My jsme právě hrdí na to, že na rozdíl od některých bojových sportů, kde vezmou lidi až pokud tito excelují v talentových zkouškách při náboru , my jsme schopni naučit funkční jiu-jitsu kohokoliv, komu nevadí občas udělat kotoul (protože máme i boj na zemi a neměl by nám vadit přechod z postoje na zem a obráceně. Ani není nutno ten kotoul umět, my už ho naučíme :-). Takže klidně nezávazně přijď a vyzkoušej - buď už zítra na 18.00 hodin, nebo příští týden kdykoliv v pondělí až čtvrtek (časy tréninků jsou na www.jiujitsu.cz). 
michael - 2008-09-01 11:41:26
Bobe, sorráč, že neodpovídám dřív - nebyl jsem na netu - bylo soustředění v Zubří, pak dohánění takto vzniklého skluzu v práci a pod. - znáš to ..... . Tak to už jsi druhý z našeho oddílu v krátké době po sobě, kdo byl při jízdě na motorce nějakým dacanem v autě sražen. Katka nám nedávno vykládala obdobný zážitek, že jí taky nedala přednost nějaká dodávka, během nárazu bleskurychle vyhodnotila situaci a hodila mae-ukemi - pád vpřed - do jediného bezpečnějšího místa, tedy přežila, skútr pak musela dát do šrotu a dopraváci jí řekli, že jí taky jiu-jitsu zachránilo život. Ta jsem rád, že to pomáhá, i když se zrovna neperete. Do mě když před pár lety narazil z boku osobák, tak jsem se mu taky jiu-jitsácky překulil přes kapotu, motorka měla jen zohnuté stupačky, on měl poškození auta mnohem větší, blatník, nárazník, čelo, včetně prohlubně na kufru od mého zadku :-) Dobře mu tak, když neumí dát přednost. Hlavně, že ti ulhaní novináři budou v médiích pořád pranýřovat motorkáře, byť ti dle statistiky můžou jen za necelé 3 procenta nehod. Ale z vlastní zkušenosti vím, že většina řidičů osobáků se vůbec nenamáhá dát přednost motorce, byť ta jede po hlavní, protože ti amatéři ani netuší, že motorka se oproti osobáku rozjíždí rychleji a hůře brzdí. No, ještě že jste ty i Katka celí, že to nedopadlo hůř a že můžete zas chodit na tréninky (ty teda až po uzdravení). Zas aspoň máte životní zkušenost - byť nepříjemnou, ale svým způsobem užitečnou. A jak říkal Nietsche: Co tě nezabije, to tě posílí. 
Sanchez - 2008-08-26 13:35:33
ahoj, prohledl jsem si Vas web a dost me to zaujalo. Urcite bych rad jiu jitsu vyzkousel, ale neda mi to a musim se zeptat na par veci :-). Je cviceni nejak omezeno(?) - napr. vekem nebo zkusenostmi z jinych bojovych umeni, resp. muze zacit cvicit clovek, ktery zadne nema ? (Jak to tak po sobe ctu, jsou to nejspis hloupe dotazy, ale nedalo mi to se nezeptat :-)). 
Bob - 2008-08-15 20:38:37
Ahoj. Omlovám se za nedisciplinovanost na tréninku a opravu tatami, ale Kačka má dost práce a já hlídám dětičky. Hlavně další důvod - nedal mi přednost řidič auta a já do něj s motorkou (Suzuki 650) narazil a nedalo se nic dělat. Bylo to v obci a především díky Jiu-Jitsu jsem přežil. Vyhodnotil jsem situaci a nemám nic zlomeného, jen zhmožděniny. Narazil jsem trochu hlavou a zbytek rameno a bok. Je to děs, mohl mě zabít, ale i když se smeju, tak mě vše bolí, což znamená že žiju. Čus až to pujde. 
michael - 2008-08-12 16:26:35
4 ALL: Musím pochváli všechny, co minulý čtvrtek zapracovali na opravě žíněnek - vypadá to teď v dojo mnohem lépe. Sešlo se nás tam sedm statečných a po krátkém zácviku jsme se stmelili v akční profesionální tým, který by se opravou tatami mohl živit. Zvlášť dík patří Jirkovi za zajištění materiálu a pomůcek. Ostatním (Ilča, Mandrake, 2x David, Marek - doufám, že jsem na nikoho nezapomněl) samozřejmě děkuji taky - pracovali jako draci. Opravené žíněnky teď tvoří uprostřed dojo tvar písmene S jako Sebeobrana (Self-defence, Selbstvertaidigung, Samozaščíta aj.) :-) ******************** Jinak Aikiďáci teď měli potíže se vstupem na etáž, kde máme dojo - správce budovy vyměnil zámek na dvřích (starý nešel odemknout zevnitř, tak proto) a nějak nám zapoměl dát vědět. Ale Filip už klíče sehnal, takže trénink dnes být může. 
michael - 2008-08-06 16:59:28
4 Eso Rimmer: Bohužel je průkak - už jsem to sem psal dřív (2008-06-13 10:49:33) - ABDU posunulo termín, který Němcům nevyhovuje, tedy letos nejedou a měli by přijet až příští rok. Takže letos to mezinárodní nebude, tedy se omlouvám, byť jsem v tom nevinně.  
Eso Rimmer - 2008-08-05 13:20:26
Zdravím jiu-jitsu team ze Zlína. Mám dotaz. Ten seminář ATK v novém termínu s německými soudruhy stopro platí? Možná bychom se zůčasnili, i když nevím jestli by to byl 1 trénink, 2 dny apod. Díky za info. 
Lenka - 2008-08-04 19:40:48
Michale, tak to je super zpráva. Zítra,tj.5.8.08 na tréning přijdu.Záda jsou lepší,možná si lehčí trénink dám, uvidím zítra.Beru si sportovní oblečení.Tak ahoj 
michael - 2008-07-30 12:37:43
4 ALL: Další pokus o malou brigádu za účelem oprav žíněnek zkusíme spáchat příští čtvrtek dne 7.8.2008 kolem 18.00 hodin, tak kdo se bude nudit a neomdlévá z výparů toluenu, přijďte nás podpořit, ať tam nejsme zase jenom 3 :-). (P.S.: Týká se jen členů oddílu a ne náhodně kolemjdoucích osob užívajících návykové látky aplikované inhalací :-D) 
michael - 2008-07-30 12:33:43
Lenko, pokud jsi už sebeobranu cvičila, tak po prázdninách bude jedno, jestli budeš chodit do začátečníků, či pokročilých, takže budeš mít na výběr z více dní - jak se ti to bude časově hodit. Tak ať se záda uzdraví :-)  
Lenka - 2008-07-29 13:11:40
Ahoj Michale,díky za info.Teď si trochu dolečuji záda, takže bych se na trénink přišla jen podívat příští týden v úterý.Sebeobranu jsem cvičila teď rok, takže nějaké základy mám a chci pokračovat.Tak se těším.  
michael - 2008-07-28 17:28:18
Lenko, ahoj, zápis bude pravděpodobně 2. týden v září, pravděpodobně v úterý od 18.00 hodin, možná se to ještě upřesní. Ale nechceš-li čekat, klidně přijď třeba zítra, nebo jakékoliv prázdninové úterý (vyjma 19.8.2008) v 18.00 h. před 63. budovu Svitu (plánek Svitu je na našich stránkách) a můžeš si několik tréninků zdarma a nezávazně zkusit. Ze Zálešné nás bohužel před lety při rekonstrukci tělocvičny vyhodili a nechtějí nás zpět s odůvodněním, že mají hodně malých dětí a už se jim tam nevejdem. Takže na Zálešné je bohužel jen judo (a mám pocit, že už jen dětské), což je sport a jediná klasická sebeobrana pro dospělé (nebo téměř dospělé) ve Zlíně je právě ve zmíněné 63. budově. Tak se těšíme na případnou účast. 
Lenka - 2008-07-25 21:29:45
Ahojte, chci poprosit o informaci, kdy a kde je zápis do sebeobrany na školní rok 2008_2009. Mám zájem o cvičení. Slyšela jsem, že tréninky míváte i na Zálešné v tělocvičtě, je to pravda? Díky 
mandrake - 2008-07-24 20:20:12
Dnešní brigáda proběhla úspešně, vytvořili jsme luxusní žiněnku pro hosty. 
michael - 2008-07-17 15:27:59
ALL: Dnešní brigáda se dle přání většiny dobrovolníků překládá na příští čtvrtek 24.7. 2008, na 18.00 hodin. kdo můžete, přijďte - trochu polepíme žíněnky :-) a půjdem na sodovku. ____________ P.S. Kdyby jste chtěli někdo spravit auto po telefonu, řekněte Mandrekeovi :-D. Moje tak spravil - jezdí teď jak nové ... 
michael - 2008-07-17 15:18:56
Majkxi, zdarec, nestíhám v pr. psát na DF, ale ty taky ne, že? Já ty videa ňák nemůžu najít, nevím, jestli jsem přepsal z guestbooku tu adresu správně (když nám guestbook trochu przní v adresách obrácená lomítka), nechce se ti poslat mi to i na e-mail? I když popravdě - já nestíhám ani mailovat :-( 
michael - 2008-07-17 15:01:37
Tak co Ivčo, jaká je spokojenost s Bobem, jako externím táborovým učitelem JJ? A Böbe, jak ti to tam jde? Volal jsem ti do pr., jako že se poptám, ale prý máš ŘD 
majkx - 2008-07-10 14:33:02
Čau Míšo nevím jestli jsi to už viděl, ale tohle je JJ v 30 letech minulého tisíciletí v Anglii http:__youtube.com_watch?v_Xz-hO6nEjBM&feature_related http:__youtube.com_watch?v_83iWBsELJFw&feature_related http:__youtube.com_watch?v_admqVs8vbqM&feature_related http:__youtube.com_watch?v_TwJfK_FhJF4&feature_related - zejména tihle gentlemanové se mi líbí nejvíc 
Ivča - 2008-07-08 14:26:00
Ok. Šéfka je v pohodě baba a dá se s ní rozumně domluvit a je ochotna vyjít vstříc při domluvě časového harmonogramu. Každopádně budu ráda za každého kdo bude ochoten tuto práci dělat. 
michael - 2008-07-08 12:50:33
Ivčo, hned bych jel taky, kdybych nemusel chodit do práce - dělat vedoucího na táboře jsem dřív považoval za nejkrásnější úseky života. Řeknu o tom dnes na tréninku těm, co nemají internet. V nejhorším, pokud by jste nikoho nesehnali a pokud by ten trénink býval až odpoledne, bych tam na tu hodinu mohl jezdit po práci. Ale radši bych dal přednost mladším a perspektivním - hlavně prázdninujícím :) 
michael - 2008-07-08 11:22:08
ALl: Škoda, že jste ostatní s máma nejeli na to polní soustředění - bylo tam krásně a pohodově. Jinak dnes oba tréninky (jiu-jitsu a chambara) jsou. 
Ivča - 2008-07-08 10:58:45
Ahojky všichni, sháním někoho na letní dětský tábor jako učitele. Jednalo by se o úplné základy, hlavně teda kryty apod. Tábor je od 13. - 19.7. na Revice ve Vizovicích a stačila by tak hodka denně. Práce je samozřejmě placená. Já tam jedu jako oddílový vedoucí :-). Původně tam měl jet jeden judista ale to padlo. Pokud si někdo troufá tak moc prosím aby se mi ozval. 
michael - 2008-07-08 10:56:05
Mandrake, tak jo, třeba ten příští týden nebude brigáda . . . :-) 
michael - 2008-07-08 10:47:03
Nojo, Bobe, oni aikiďáci tak už cvičí patnáct let v tu samou dobu, nenapadlo mě proto, že to někdo neví :-). Tedy pro mě není ani překvapení, že v pátek nikdo nepřišel - kromě nich už v pátek všichni někam jedou, nebo paří. V bývalém dojo to byl taky jediný volný termín, který si ti nadšenaci iniciativně vzali. Ale nějaký rozvrh spáchat samozřejmě můžeme. 
michael - 2008-07-08 10:37:12
Patriku, díky, připomenu to na tréninku 
Mandrake - 2008-07-07 11:41:42
V úterý bohužel nepřijedu, bo sem v tý Praze. Tak až příští týden. 
Bob - 2008-07-05 14:21:58
Tak jsme byly v Pá cvičit. Na šest tam nikdo nebyl jen aikiďáci, takže jsme prošli s Igorem Čepkov - zverimex, elektro, a knihy. Nakonec jsme do osmi vydrželi a cvičili. Jinak věcná poznámka, chtělo by to vědeět kdy cvičí aikido nebo něco (např. kalendář), kde může být přehled obsazení tatami. V pondělí to také platí, jako vždy. 
Bob - 2008-07-03 18:42:48
Pokud někdo máte zájem si zacvičit, tak budeme cvičit s Igorem v Pátek (4.7.2008) od 18:00 hod. asi do 19:30 hod. a v Pondělí (7.7.2008)od 18:15 hod. do 20:00 hod. Cvičení není řízené - s Igorem nacvičujem na páskování, ale na radu čas najdeme.Pokud by byla změna, tak zde písnu info. 
BUDO SHOP ve Zlíně - 2008-07-03 07:39:49
Hoj, jen rychlej SPAM :) Celý prázdniny v Budo shopu ve Zlíně je na všechno 10_ sleva.  
michael - 2008-07-02 15:33:37
Zdravíme vás ze soustředění pod stanem od krásného rybníka - v tomto horku super - měli jste jet taky :-) Tento týden tréninky nejsou, leda pokud by Bob napsal na tento vzkazník opak (plánovali s Igorem čtvrtek). Od dalšího týdne budou prázdninové tréninky každé úterý od šesti. Pokud se najdou ochotníci, kteří by chtěli i jiné dny, není problém se domluvit - dejte vědět a upřesníme to pokaždé zde 
michael - 2008-06-20 16:01:21
4ALL. Musíme nějak vyřešit pár věcí: ********************* 1) Který den přes prázdniny si určíme jako tréninkový? Navrhuji středu (ale netrvám na tom a je samozřejmě nejlepší se přizpůsobit většině). Navrhněte vy, který den se vám zdá nejvhodnější, mně je to celkem jedno. Ale bude-li chtít někdo cvičit ještě i jindy, než si stanovíme, nebráním se tomu a klíče odpovědné osobě z pokročilých klidně půjčím. Navíc první a předposlední týden prázdnin část z nás bude na soustředění, tedy bychom se měli domluvit, kdo v tu dobu odemkne dojo. *********************** 2) Do konce června potřebuju vědět počty lidí do Zubří a kdo chce jakou chatku. Přijde-li na novou chatku někdo s požadavkem pozdě, je možné že už nebudou volné. ********************** Buca z Brna chce vědět, kdo z nás, kteří střelnou zbraň ovládají profesionálně, si bude chtít v Zubří zastřílet na jeho speciálním cvičení. Ti, co střílejí amatérsky, by si zas mohli jít zastřílet se mnou, bude-li zájem (víte, že ovládání zbraní, ukořistěných v sebeobraně, patří taky k základnímu bojovému vzdělání). ********************* No a v tom Zubří, když letos Němci nejedou, můžeme dělat občas i netréninkové aktivity - výlety a pod. Další rok už by na tohle mohlo být zas méně času a je fakt, že tam jezdíme řadu let, ale v okolí jsme navštěvovali vždy jen střelnici, nebo čajovnu. Přitom dle Jirky jsou tam mraky zajímavých míst. 
michael - 2008-06-20 15:50:01
Hanko, takže usmívající se plavčík _ prevence utonutí? :-) . Jen dej pozor, ať si nenamůžeš svaly u ústních koutků :-D. Ale u oceánu bys měla míň práce, když by tam do vody moc lidí nelezlo ...  
Hana - 2008-06-18 06:25:20
No, plavat ani nemusíme umět, stačí se jen usmívat. Nehlídáme u oceánu (asi bych tam umrzla, je strašně ledový), ale u mini bazénů.  
michael - 2008-06-17 15:43:47
No Hanko, ty se máš :-) Taková brigáda je úplně snová. A doufám teda, že umíte všechny plavat ... :-D. A dá se tam i potápět, nebo je voda zakalená pískem a tedy ne moc průhledná? To my teď byli přes víkend v Zubří, ale na koupání to tam ještě nebylo :-(. Tak ať se vám tam všem daří a líbí po celou dobu ... ********************* 4 ALL - jinak pro ty, co se budou chtít taky mrknout na Hančin blog, jen doplňuji co už určitě ví, že za http: místo podtržítek musí doplnit dvě lomítka, (které náš vzkazník neumí zobrazit) 
Hana - 2008-06-17 07:37:03
Zdravím JJ z amerického kontinentu. Pokud máte zájem, mrkněte na http:__usa-2008-blog.webnode.cz_  
michael - 2008-06-16 07:27:03
Tak prý sobotní ukázky jiu-jitsu pro Rádio Čas na náměstí Míru, které pro některé byly prvními veřejnými kázkami JJ v životě, měly úspěch. Tak to mě těší a děkuji zúčastněným. Jinak my na soustředění v Zubří u Nového Města na Moravě jsme se taky měli dobře a rovněž se nám tam líbilo. Mají tam nově postavené toalety, samý časovač a fotobuňka, tak srpnové soustředění, pokud na něj pojedem, bude mít zase o cosi modernější zázemí ... 
michael - 2008-06-13 10:49:33
Hned po prázdninách - 6. září 2008 - bychom se mohli účastnit v Brně semináře vedeného pěti Japonci. Lektoři m.j. budou: **Yasuaki Kaji** (kombat wrestling – trenér, amatérský wrestling – 2. dan, sambo – 2. dan, judo – 5. dan, jiu-jutsu 4. dan) a nám již známý **Toshikazu Okada** (judo a jiu jitsu – 6. dan). Podrobnosti dám brzo na nástěnku. ___________________ Jinak se nečekaně změnil termín Zubří (o týden dříve), který nám moc nevyhovuje a vůbec nevyhovuje Němcům, tak se musíme příští týden poradit, co dál (jestli jet v původním termínu jinam, nebo do v novém termínu do Zubří). Němci avizovali, že letos asi do Česka tím pádem nepřijedou, ani kdybychom v původním termínu sehnali místo jinde (udělají si seminář u nich), nicméně příští rok by se u nás zase objevit měli. 
michael - 2008-06-09 10:22:19
ALL: Tak jsem zpět z HR a na tréninky se tedy už dostavím *************** MANDRAKE, mám dojem, že ten předchozí příspěvek byl adresován tobě ... 
tvé jméno - 2008-05-28 15:07:50
Tak jak se uzdravuješ? Zdar J. 
michael - 2008-05-27 08:32:05
4 Eso Rimmer: OK. :-) 
Eso Rimmer - 2008-05-26 19:09:09
S tím příspěvkem na Achima počítám. Pokud se s kolegy dohodneme, že k vám na soustředění zajedeme, tak ti dám vědět a domluvíme podrobnosti. 
michael - 2008-05-26 17:10:21
4 Eso Rimmer - já v tom nevidím problém, ale nějaký malý poplatek by tam asi byl, ať nejsou naštvaní naši členové, kteří na Achima přispívají. Akorát to bude chtít domluvu předem, abys nepřijel a oni nebyli např. na střelbách (jeden celý den tomu obvykle věnují), nebo také proto, že on neučí jen ATK. (Ať nejsi zklamaný, žes přijel místo ATK na nějaké to jejich All styl do, Fight of knife, tonfu, kubotan, kick box a já nevím, co ještě.)  
michael - 2008-05-26 17:00:16
4 Mandrake: Na to se dá říct jen: Einfach abziehen und irgendwo hinkleben! Jirkovi to vyřídím - prý se mu nedaří na guestbook připojovat - bůhví, co má za plečku ... 
michael - 2008-05-26 16:54:42
4 Agent - Nojó, ti smajlíci, alias Kubíci nám nefungujou už dlouho. Co nám nějaký blb hacknul guestbook, tak jsme je museli pozastavit. No ale tys na to skočil, což je dobře :-) 
mandrake - 2008-05-24 19:01:32
Ich bin furt krank. Takže zase asi až příští pondělí. Sorry Jirko.  
eso rimmer - 2008-05-22 20:38:30
Chtěl jsem se zeptat, zda je možné se zúčastnit semináře ATK s p. Mollerem v Zubří i na jeden den (pouze cvičení, bez stravy a ubytování). Díky za info. 
mandrake - 2008-05-18 20:35:01
Ich bin krank. Ukážu se asi až příští pondělí. P.S. zakaž sport, posílíš mír. 
tvé jméno - 2008-05-16 08:37:37
Tak to si piš, ale hacker být nemůžu, moje znalosti a dovednosti s PC jsou pouze přísně uživatelské. Kódy jsou vaše vlastní, zkoušel jsem tam dát toho hranatýho smajlíka a nějak se to nezobrazilo. Opět se potvrzuje, počítač je blbec na jedničky a nuly a něco složitějšího nezvládne. Z toho plyne poučení, že si máte ty smajlíky zjednodušit, nebo aspoň zjednodušit vkládání. Přemejšlel jsem, že bych se zase ukázal v Řídelově ako loni, ale svátky nám tam nevyšly a pak 6.7. valím na soustředění do Pinkafeldu do Rakouska, tak z toho asi nebude nic. Ale možná zase překvapím. 
michael - 2008-05-15 22:14:16
4 Agent: Ty neznás senseie Tarantina? Co jsi to za člověka? A co nám to tady píšeš za kódy? Nejsi Ty náhodou hacker, snažící se nám zavirovat web? Vy Brňáci mě vždy dokážete něčím překvapit :-D 
Zdeněk Minařík - 2008-05-15 14:43:03
Jo jo, rád beru iluze, hlavně o sobě. Mně nevěř, protože na tréninku nemám diváky žádný (to nemůžeš všechny posuzovat podle sebe_img src___http:__www.jiujitsu.cz_obr_smajlici_mrk.gif__ alt___mrk___). Tarantinovi klidně věř, ale sensei toho jména neznám žádnýho, jenom nějakýho režiséra brakových movie. 
michael - 2008-05-14 15:36:40
4 Agent: no to bys ani nebyl ty, abys mi nesebral iluze. Ale teď komu věřit - tobě, který má na tréninku nanejvýš pár desítek diváků, nebo Tarantinoví, který jich má nanejvýš pár desítek miliónů? Hm-hm, těžký výběr... :-) 
Zdeněk Minařík - 2008-05-14 11:21:19
2michael - nemůžeš hned všemu věřit - Hattori Hanzo nebyl mečíř, byl to ninja a zemřel 1596. Je to i na Wikipedii na http:__en.wikipedia.org_wiki_Hattori_Hanz_C5_8D , takže kdybys ty ťuldo měl od něho meč, tak by to byla jiná síla než blato za 2 litry od Kotokatana. 
michael - 2008-05-09 22:41:39
ALL: Ve středu jsme s Jirkou spáchali jakési ukázky na náměstí. byla to trochu hurá-akce pro rádio ČAS, dělali jsme místy něco jiného, než jsme chtěli (nebyl čas na nácvik) ale jako obyčejně se ukázalo, že kdo umí padat, žíněnku víceméně nepotřebuje a spokojí se s tvrdou podlahou pódia ... :-) 
michael - 2008-05-09 22:39:08
4 Agent: No jo porád ... To je furt honění ... Cvičit je třeba a né se furt mrcasit na netu ... :-). No ale máš to tam - dřív to fakt nešlo, měl jsem toho moc, taxorráč ... Nicméně očekávejte nás i s mečem od Hattoriho Hansa (ať si říká kdo chce co chce) 
Zdeněk Minařík - 2008-04-22 07:59:19
4michael - Hej a co kdybys aspoň propozice na to Zubří hodil na vaši nástěnku, když už ji tady máte? Tobě aby člověk furt něco připomínal a tak. Mimochodem, nechceš si vít v tom Zubří taky nějakej ten trénink? Bude na to prostor. Třeba se i něco přiučím. 
Zdeněk Minařík - 2008-04-22 07:54:07
2michael - za první - __neposměje__ je kratší než nepoexkrementuje, a za druhý ten meč není od Hattori Hansa, je od Koto katana, jestli ti to při prodeji neřekli, tak i s tím se dá žít v pohodě dál. Jenom to už nikomu neříkej. Je to prostě meč, sice šunt, ale meč. Klidně vláční přijeďte, je to žádoucí zejména pro tebe, protože vidět tě vláčnýho je celkem kumšt. Mimochodem rozcvičky normálně neděláme, jen pro hostující ztuhlíky truhlíky. Jen bacha ať po tom qasaru nezastavujete u každýho lesíka a keříka, to byste tam taky mohli dojet, až by bylo po všem. 
michael - 2008-04-18 16:49:29
All: Světe div se, aikiďáci se konečně zapojili do úklidového programu v dojo. Jen aby jim to vydrželo ... 
michael - 2008-04-18 16:47:49
Agente, jasně že pojedeme, jestli se něco nepoekrementuje. Musím konečně provětrat svůj nový meč za dva a půl papouchu od Hatoriho Hansa a nechat si od vás trochu zakroutit předloktím. Asi nás zas bude jedno auto. No a jestli tam pojedeme přes Sentice, tak možná už přijedeme vláční, tedy se obejdeme bez rozcvičky :-) 
michael - 2008-04-18 16:44:55
Patriku, ty se nepoučíš a pořád budeš dávat zajímavé akce na datum, kdy mám školu ... :-(. No ale je fakt, že ji teď mám skoro pořád. *** Budu se muset za tebou stavit, ať se mrknu na ten tvůj pytel, jak jsem se domlouvali (pro ty méně chápavé - boxovací ...) 
Zdeněk Minařík - 2008-04-08 14:52:40
Ahoj, letos stejně jako loni pořádáme společně s Katori shintoryu víkendové soustředění v Zubří v červnu. Kdo byste měli zájem, propozice najdete na adrese http:__www.otokodate.com_docs_Zubri13-150608.pdf .  
Patrik O. - 2008-04-08 14:08:08
Zdravím do Svitu ;) Zase jedno připomenutí_pozvánka. Kdybyste chtěli nakouknout, máme tento víkend návštěvu z Holandska. Přijede Fred Quant a povede seminář Šintó musó rjú. Víc info na tenshin.cz. P.S. Michale, zítra mi přijdou ty pytle ;) 
michael - 2008-04-01 13:27:46
Hola-hola, bojový karatista Laďa nám nabízí DVD z posledního budoshow, kterého jsme se také účastnili. Jedná se o dvojalbum (2 kusy DVD v balení) v hodnotě 350,-kč. Zájemci mi dejte vědět, případně přímo jemu. 
michael - 2008-03-25 16:22:00
Zdarec, v oddíle jsem to sdělil (leč na tréninku nebyli zdaleka všichni), na normální i virtuální nástěnku vyvěsil a dnes a zítra se ještě dotážu osobně. Ale včera jsem bohužel zjistil, že mně osobně do toho vlezla škola, což někdo poexkrementoval ... :-( 
Zdeněk Minařík - 2008-03-21 10:03:32
tak ještě jednou - Ahoj, jestli někdo pojedete do Brna na náš seminář s Johnym Lenskensem www.otokodate.com, tak mi dejte do středy vědět na otokodate@email.cz  
tvé jméno - 2008-03-21 10:00:50
Ahoj, jestli někdo pojedete do Brna na seminář s Johnym Lenskensem http:__www.otokodate.com_courses.php, tak mi dejte do středy vědět na otokodate@email.cz 
michael - 2008-03-19 18:01:50
P.S. Jo, ještě jsem zapomněl - propozice k Držkové jsou na nástěnce. Blíže když-tak dnes na tréninku ... 
michael - 2008-03-19 18:00:38
Sasan (Zuzka) má teď (21.-22.3.2008) se svým oddílem JJ (který taky patří do naší federace) malé soustředění na Držkové (někteří to tam už znáte, párkrát jsme tam byli). Dostali jsem od ní nabídku se tam taky soustředit :-) Samozřejmě se tam ale můžeme zařídit dle svého (nemusíme tedy s nimi cvičit). Ale potřebovala by to vědět nejlépe dnes. Kdo by jel (jde o akci jen z pátku na sobotu, neděli by jste měli volnou), tam mi dejte do půlnoci vědět. 
michael - 2008-03-12 13:16:30
Tak co, děje se něco? Já jsem tady v těch Pardubicích odtržený od dění v oddíle a když sem nikdo nic nenapíše, tak vím leda exkrement :-( Internet tu sice nemám, ale můžu se sem připojit přes mobil. Je tedy vše OK? Tady se mi na trénink zatím zajít nepodařilo - buď byl zrušený, nebo jsem nemohl já. Ale od příštího týdne už budu ve Zlíně a tedy i na tréninku. Doufám, že jste nezapomněli vytírat :-) 
michael - 2008-02-29 19:28:54
Patriku díky za upozornění. Škoda, že mi to jako obvykle vyšlo na termín, kdy mám školu, jinak bych snad šel taky. Na nástěnku jsem ti to samozřejmě vyvěsil už dřív. 
Patrik O. - 2008-02-24 12:10:31
Zdravím. Kdyby někoho zajímal seminář iaidó ve Zlíně s Vláďou Hyndrákem (4. dan), tak uzávěrka přihlášek je zítra, tj. 25.2.08. Víc info na tenshin.cz.  
michael - 2008-02-22 19:05:03
V sekci ČLÁNKY (dostanete se do ní z NÁSTĚNKY) je článek, na který nás upozornila Sasan - Jiu-jitsu je lepší než sex (!) 
michael - 2008-02-20 17:46:12
Ne-e, Ježa už chodí jen do hospody. Ale slibuje už asi dva roky, že zase začne. A co ty? Zase bychom tě rádi viděli. Mohli by jste třeba přijít zaraz :-) No a s tou galerií máš pravdu, leč nemá čas ani Mandrake, ani já. ale neboj, postupem času s tím něco uděláme. 
Tomaz - 2008-02-19 16:09:05
Ahoj, chodí ještě na treninky Ježa?? Myslím, jestli se tam třeba aspon někdy ukáže... Jinak Mandekova fotogalerie už zeje 2 roky prázdnotou, co s tím něco udělat?? 
Kerai - 2008-02-18 17:22:22
K Yamato - Alexandrovce už jsem viděl, takže můžu klidně umřít ;-) 
Kerai - 2008-02-18 17:16:49
No to je úplně jasné, že se žíněnky, případně škvíry musí setřít vlhkým hadrem. Mě se tady nezdál jenom ten __běh v předklonu s rukama na zemi na rozprostřeném hadru tam a zpět__ Že tímto stylem Japonci neuklízejí žíněnky (!), o to se klidně vsadím. Jinak tradiční netradiční je samozřejmě šumák, hlavně, bude-li dýchatelno!!! 
michael - 2008-02-18 15:56:17
Hola-hola, někteří z nás by šli na níže uvedenou akci. Vstupné je ale docela pálka. Kdo by chtěl jít, tak mi prosím do pátku ráno dejte vědět a nejlépe i doneste peníze, že bychom koupili lístky hromadně : *************** Strhující show japonských bubeníků - YAMATO - The Drummers Of Japan *** 15. 3. 2008 ZLÍN, Hala Novesta *** Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za __kolébku japonské kultury__. V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny __Wadaiko__ cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy - SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu __Odaiko__ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu). Nechte své srdce zase chvíli tlouci v rytmu __Shin-On__! *** vstupné: 490, 990, 1190, 1390 Kč *** Sportovní hala Novesta od 19:00, předprodej v síti Ticket ART (zdroj: Internet) 
michael - 2008-02-17 19:26:36
ALL: Jsem prozatím z Pardubic zpět, tudíž na tréninku pár týdnů budu, tudíž doufám, že vás uvidím co nejvíc ;-) 
michael - 2008-02-17 19:24:28
4Kerai: Á, pan Chytrý ... :-). Vsadím se, že tu informaci nemáš ověřenu, tudíž nám nemůžeš říct, jak se souřčasnosti v Japanu uklízí žíněnkové tatami. Pochybuju, že by to dělali jinak, než vysáváním a vytřením. Tradiční úklid žíněnkového tatami v historii probíhával tak, že se rohože z přírodních materiálů vynesly na dvorek, tam se vyklepaly, mezitím se zametla, případně umyla podlaha. My samozřejmě na dvorek z třetího patra nic nosit nemůžeme, navíc nemáme tatami upletené z travin a podobných materiálů, ale z polyuretanové integrální pěny, pokryté polyuretanovou koženkou, jejímž nosičem je tažný úplet. Již ze skladby materiálů je zřejmé, že jediná možná udržba je navlhčeným hadrem. Ostatní plocha, jako škvíry (nebo celá podlaha v případě vynesení tatami), se vysává, případně umývá. Kdybys ten náš - nyní již tradiční - úklid zkusil, viděl bys, že vlhký hadr poměrně zdatně při stírání plochy vytahuje i chuchvalce prachu ze škvír, neboť tyto se na něj lepí, aniž by se člověk musel extra snažit. Připadá mi, že je to z hlediska škvír účinnější, než ten starý lux. Ale jelikož vyhrožuješ, že přijdeš na trénink, a my se na tebe samozřejmě těšíme, tak si to můžeš prakticky vyzkoušet, zhodnotit a přispět odbornou radou - ať již na tréninku, či sudovce :-) 
michael - 2008-02-17 19:13:16
Peco - dodatek. Heller má samozřejmě pravdu, ale jasně, že platí i druhá strana rovnice - když máš psychiku správně naladěnou, zvítězíš i po měsíci chození ;-). 
Heller - 2008-02-13 10:58:48
Není ani tak důležité jak dlouho cvičíš,ale jak účelně a efektivně.Můžeš cvičit i 10 let a stejně se neubráníš.Nemalou roli hraje i psychika,neboť když se rozklepeš stejně žádnou účinnou techniku neuděláš.Chce to cvičit správně,tzn.kvalitní trenér a zodpovědný přístup.Toť můj názor. 
kerai - 2008-02-11 19:34:03
Tož to je bomba, že se začalo šůrovat, to už abych taky přišel. Jen taková poznámečka k tomu tradičnímu úklidu - v Japanu se takhle žíněnkové tatami určitě neuklízí. Je to dost nepraktické vzhledem ke škvírám mezi žíněnkami a snad i riskantní, bo si tak snad už někdo vykloubil palec, či co. Vytírání v předklonu se praktikuje asi jen na prkenných podlahách, parketách atd, ale on už se nějaký rozumější způsob najde, hlavní je že bude dýchatelno!!! 
michael - 2008-02-08 14:36:47
Sakris, v tom mobilu jsem to nezvládl napsat celé. No za tři měsíce se umíš vyprostit z uchopů, výkrýt a vracet údery a kopy - ale jen ty běžné, trochu škrtit a páčit a nějak dostat protivníka na zem i když nechce. Na zkušeného soupeře by to ale stačit nemuselo, to chce chodit déle. Ale když vydržíš, tak je ti pak např. jedno, jakým stylem bojuje soupeř, nebo jestli ležíš na zemi a on stojí a pod. 
michael - 2008-02-08 14:21:36
Peco, na to se nedá samozřejmě odpovědět jednoznačné - záleží zejména na použitém stylu, počtu tréninků a na tom, jestli máš na mysli boj proti jednomu neozbrojenému člověku, nebo ozbrojené skupině (to trvá samozřejmě déle.) žadná rychlá a zároveň funkcní cesta neexistuje. u nás se naučíš proti jednomu netrénovanému útočníku, používajícímu nejběžnější útoky bránit jakž-takž asi tak za 3 měsíce. 
peca - 2008-02-06 09:46:50
Měl bych na Vás dotaz....za jak dlouho je možné se naučit boj tak, aby se člověk už s ním ubránil?? 
michael - 2008-02-01 16:34:02
4 ALL: Průkak - právě mě převeleli na 2x14 dní od pondělka 4.2. do Pardubic (ale zjistil jsem, že je tam taky jiu-jitsu - Daito-ryu), takže se budete muset obejít beze mne. Tedy jako obvykle - trénink povede nejvyšší přítomný pásek, nebo pásci, nedělejte nic nebezpečného (jako např. salta, přeskoky přes velké překážky, hody na hlavu a pod.) a já si vás za 14 dní zkontroluju :-). Klíče od dojo má David a Řezník, případně Jirka. Pokud by někdo z nich nemohl, tak by měl zapůjčit klíč někomu, kdo půjde, ať je zajištěna kontinuita tréninků. Začátečníky v úterý povede Řezník. ********************************************* Jirko, tak díky za ten suspenzorský dar, nějaxe domluvíme. Dal jsem tvůj teflon vedoucí kurzů na Domě kultury, kdyby se něco dělo (jinak opačně kdyby něco - na DK je tel. 577 210 318 a chtěj paní Kalinovou). Jinak ten nejsladší ze sentických nápojů bych bral, ale asi bys mi to neměl jak předat. Ledaže bys přišel v neděli do čajovny a tam by sis n můj účet odpil ty hadry :-) 
J. - 2008-01-31 15:04:15
Zdar Hadry ber jako sponzorský dar. A v pondělí to taky vyzkouším. Jedu do sentic nechcete někdo pivko? Zdar J. 
michael - 2008-01-31 10:08:21
Tak jsme včera vyzkoušeli tradiční japonskou metodu uklízení dojo, kterou někteří znáte z TV a někteří ze seminářů (iniciativní Jirka dodal hadry - děkujeme - P.S. ještě mi řekni, kolik stály). Všem zúčastněným se to kupodivu líbilo - trvalo to (po pochopení problematiky)celkem asi jen 2-3 minuty (příště to zvládneme ještě rychleji) a prostředí bylo bezprašné s vyšší vlhkostí - ideální na cvičení. Dohodli jsme se, že než po tréninku, to bude lepší udělat vždy na jeho začátku, neboť se nemusíme spoléhat na ty, co cvičili před námi. Zároveň je to součást rozcvičky (běh v předklonu s rukama na zemi na rozprostřeném hadru tam a zpět). Ještě připomínám, že už před půlrokem jsme se usnesli, že účast na úklidu nebude povinná, ale člen, který se jej nebude chtít účastnit, bude mít o dvě stovky na pololetí vyšší příspěvky (de facto si zaplatí uklízečku :-). Nicméně nemám informace o tom, že by někomu účast na úklidu vadila - spíš naopak - dotázaní spíš oceňují jeho přínos. 
michael - 2008-01-30 16:40:31
Kdo ještě nemá tapetu na display mobilu s oddílovým znakem, ať se přihlásí po tréninku na sodovce, nebo si nechá nasdílet od někoho, kdo již jí disponuje ... :-) 
michael - 2008-01-17 22:30:36
Tak vás zdravím z Itálie. Je tu sněhu jako prase, metr nejmíň. Jen bych chtěl poprosit opozdilce, co mě prozvonují, abych jim hodil klíče z okna dojo, že by mi to chvíli trvalo, protože to mám 800 km :-) 
Patrik O. - 2008-01-09 15:42:33
Jen komerční info, snad neva. Kdo z WTnJJ Zlín potřebuje kimčo :) Rozšířili jsme nabídku a také trochu změnili ceny http:__budo-zlin.prodejce.cz_obleceni.htm#judogi 
michael - 2008-01-02 22:47:24
Tak jsme v Golemu po prvním letošním tréninku. Přišlo dle očekávání jen část tvrdého jádra, ale zacvicili jsme údajně tvrďáčtěji než loni a Řezník se nechal slyšet, že zhubl 20 deka :-). Ale doneslo se mi, že někteří radši dnes dali přednost dojídaní silvestrovských zbytků před tréninkem :-(. Tady se nic neutají ... 
michael - 2008-01-02 18:40:45
ČLENOVÉ ODDÍLU - Pééfko se mi ještě nepodařilo umístit na stránky (viz. problémy se serverem), tedy aspoň odsud přeju vše nej do nového roku. První tohtoročný trénink je dnes - ve středu 2.1. 2008. Je mi jasné, že někteří jsou ještě pod vlivem, tak dorazí až zítra, nebo příští týden. Ale dohodli jsme se (my co jsme byli spolu na Silvestra), že si dáme předsevzetí, že letos přitvrdíme. Čili začneme s tím už dnes :-) **** Jinak nechte si povyprávět nejnovější Liborosovskou historku o jeho ultrarychlém, tzv. kleštičkovém hmatu. Čučeli jsme jak puci, když jsme to viděli na vlastní oka - Liboros by myslím se svou rychlostí např. při obraně proti krochně zvládl místo jejího odebrání útočníkovi mu ji rozebrat a sebrat mu závěr :-D 
michael - 2008-01-02 18:34:30
MAJKXI, jsem na tom obdobně, nestíhám ani VS - tréninky, nová funkce v pr. a škola :-(. K novému roku jsem vám popřál už na keishi-fóru. *** Logika? Víš, že ta u naší firmy nemá místo. Jinak když je řeč o logice, zdědil jsem po odcházejícím kolegovi akvárium, takže jsem v pořádku :-D.  
michael - 2008-01-02 18:31:47
Sakra, furt nestíhám ani zajít sem, natož aktualizovat stránky (nedaří se mi totiž nějak připojit na server) ****************** MARKU, já si zase myslím, že přesná definice bojového umění a sportu je možná - dle mého názoru, který nikomu nevnucuji, bojové umění (podobně jako jakékoliv jiné umění) je kreativní schopnost napojovat základní bojové prvky do originálních celků, zatímco bojový sport je sport se zásobníkem technik a taktických dovedností, omezený pravidly a většinou usměrněný soutežním řádem. No a sebeobrana je dle mně použití co nejmenšího počtu základních bojových technik proti co největšímu počtu útoků. No ale vím, jak jsi to myslel - že je tenká hranice mezi bojovým uměním a sportem, umění lze dělat jako sport i obráceně, přičemž na sebeobranu lze použít také oboje a záleží jen na trenérovi, jak to svěřencům podá - jestli jen jako striktní sport, nebo i sebeobranu - potažmo bojové umění. *** No a ještě bych drobně doplnil ohledně ustoupení protivníkově síle, že jsou i techniky, kde neustupuješ, ale vstupuješ do ní, nicméně tím, že je jeho technika ještě v zárodku, tak součet sil je výhodou pro tebe (je samozřejmě hloupost jít proti jeho síle, je-li na konci dráhy). Samozřejmě jinak s tebou víceméně souhlasím. Jen si nejsem jistý, jestli kvůli jednomu (vašemu) judistickému oddílu, který se příkladně mimo sportu zabývá i sebeobranou, mám měnit text naší webové stránky v sekci Úvod. Ale možná ano - až budu mít zas v pořádku přístup k serveru, tak napíšu, že JUDO však na rozdíl od JIU JITSU a AIKIDO není v současné době ve většině oddílů ani tak sebeobrana, jako sportovní disciplína :-). *** Jinak s vaším trenérem bych si - aspoň podle toho, co o něm píšeš - asi rozuměl (tak ho pozdravuj, i když se neznáme :-)